Snoopy je ťažko chorý. A jeho majiteľka neváha minúť tisíce na záchranu.

Šialenosť či skutočná láska? Žena predala celý majetok, aby zachránila život svojmu psovi

Zúfalá majiteľka malého psíka obetovala takmer 40 000 eur, aby zachránila svojho chorého domáceho miláčika.

Snoopy, malý Yorkshire, nemal ľahký osud. Jeho pôvodná rodina ho vyhodila tesne po Vianociach na ulicu. Odvtedy ubehlo deväť rokov, a Snoopy si našiel cestu k milujúcej majiteľke. Nepreháňa to však už s tou láskou?

Ťažké ochorenie

Minulý mesiac vzala majiteľka angličanka Dolly Osterhol k veterinárovi. Zdalo sa jej, že má problémy s dýchaním. A mala pravdu – aj keď išlo o vážnejšiu diagnózu. Veterinári zistili, že psík má zväčšené srdce. Ich prognóza bola, že mu zostáva len niekoľko týždňov, prinajlepšom mesiacov života. „Musím Snoopymu podávať lieky 11x za deň, keďže má malé telíčko a lieky musia byť podávané v malých dávkach. V noci mám nastavený budík, aby som ani na jedinú dávku nezabudla,“začala sa Dolly zverovať so svojími strasťami na sociálnych sieťach.

Postupne začala písať o možnej kardiologickej operácii. Na jej vykonanie si zohnala tých najlepších lekárov. Operácia sa mala uskutočniť v Paríži, kde mal doraziť lekár z Tokya. Už teraz sa vám to zdá byť zvláštne? Lekára si objednala z Tokya preto, lebo mal najvyššiu úspešnosť – až 90% pri vykonávaní podobných operácií. A určite o nebolo probono.

Obrovské peniaze

Dolly nie je Rockeffelerova vnučka, a tak sa snažila peniaze získať akýmkoľvek spôsobom. Samotná operácia totiž stála 30 000 libier, čo je v prepočte okolo 32 000 eur. Keď k tomu pripočítate náklady na cestovanie do zahraničia, lieky a čas, ktorý musela tráviť pri psíkovi namiesto v práci, Dolly zatiaľ minula 40 000 eur, aby život malému psíkovi zachránila.

Najprv zháňala peniaze cez rôzne fondy a príspevky, u ľudí sa to však nestretlo s pozitívnou reakciou. „Zachraňovať život už aj tak pomerne starému psovi? A čo všetci tí chorí ľudia, o ktorých sa nepostará štát? Radšej prispejem im,“písali ľudia na sociálnych sieťach. Dolly tak začala rozpredávať svoj majetok. Všetky svoje veci ponúkla na internete, len aby mala na lieky a liečbu. Ako sama dodáva, nie je materiálne založený človek, na veciach jej nezáleží.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní