Zariaďuje sám: František Kabrheľ vyberal zariadenie nielen na Slovensku, ale aj v Taliansku. Netají, že aj v Toskánsku vlastní peknú vilku.

Slávna vila Mojsejovcov je na predaj. Gýčový barak na Pereši sa zmenil na nepoznanie

V rekonštruovanej vile to vyzerá veľkolepo, obdivuje svoj vlastný vkus František Kabrheľ, alias Versače.

Zmenená od podlahy! Vila Mojsejovcov na košickom Pereši ani zďaleka nepripomína miesto, kde žili rozmaznaní Nora a Braňo. Okázalé nákupy kožušín, vyhadzovanie peňazí za lososa pre psy či vyvážanie na drahých limuzínach sú nenávratne preč. Nora do tejto nehnuteľnosti zatiaľ prístup nemá. A s najväčšou pravdepodobnosťou ani nikdy mať nebude.

Nový pán tejto nehnuteľnosti František Kabrheľ sa už mesiace snaží zmyť mojsejovský rukopis i históriu. „Nie, v tomto som jasne rozhodnutý,“ tajuplne prezrádza Versače.

Všetko preč

„Z pôvodného zariadenia tu nie je absolútne nič. Ani kozub. Nie sú tam ani strážcovia či záhradník. Zmizla aj búdka na stráženie. Pribudli však bezpečnostné kamery. A hlavne to nie je vila Mojsejovcov, ale Františka Kabrheľa. Je to jasné?“ prezradil exkluzívne pre PLUS 7 DNÍ. Ako podotkol, keď sa k vile dostal, bola totálne zdevastovaná a vykradnutá.

Chýbala kuchynská linka, zo zariadenia tu nebolo absolútne nič, v niektorých kúpeľniach boli vytrhané aj vodovodné batérie. Slávny šatník bol zamočený a celá záhrada absolútne zarastená a spustnutá. Po bývalom rybníku tu niet ani stopy, bazén, kde sa Norika tak rada slnila, je momentálne odstavený z prevádzky a čaká ho oprava.

Nora Mojsejová s Braňom sa do vily nasťahovali hneď po sobáši a prežili tu nielen medové týždne, ale aj turbulentné roky. Vila menila majiteľov. Raz ju vlastnila Nora, potom ju zas darovacou zmluvou získal Braňo. Ešte ako manželia ju v roku 2010 chceli predať. Obaja tvrdili, že dom je pre nich priveľký a už vtedy zaň chceli viac ako 700-tisíc eur. Neuspeli. Túto vilu nik nechcel kúpiť v takom stave, v akom vtedy bola. Po ich rozvode a odchode z domu nehnuteľnosť chátrala a nik sa o ňu nestaral.

Nákladná oprava

„Rekonštruujem to už pol roka, minul som už 150-tisíc eur a to ešte nie je koniec,“ prezrádza Versače, ktorého sme zastihli pred vilou. Práve prichádzal do budovy, s ktorou sa dôverne zoznámil už pred rokmi ako finalista reality šou Mojsejovci. „Áno, aj miestnosť pre Žolíka je absolútne zmenená. Nič tu nebude pripomínať Braňa a Noru,“ vysvetľuje ďalej.

Na rozdiel od svojej zákonitej manželky Noriky Kabrheľovej sa v Košiciach a okolí zdržuje pomerne často. Je v kontakte aj so svokrovcami či so švagrinou, no do vily nikoho nevolá a nepúšťa. „Je to moje súkromie. Zatiaľ tu prespávam ja, keď som na východe. A čo s ňou ďalej? Nevyhýbam sa ani predaju či prenájmu,“ vysvetľuje František Kabrheľ, alias Versače.

Spomínaná vila je skutočne obrovská. Takmer celá je podpivničená, v podzemí je nielen priestor na práčovňu i obrovský šatník, ale zmestilo by sa tu i nahrávacie štúdio či ateliér. Prízemie tvorí obrovská hala, jedálenský kút, hygienické zariadenia i kuchyňa. Nechýba priestor pripomínajúci samostatný malý byt, ktorý v minulosti slúžil práve účastníkom reality šou. Na poschodí nájdete spálňu, hosťovské izby. „Každá má vlastné hygienické zariadenie s kúpeľňou. Len pre zaujímavosť, je ich tu päť,“ ukazuje Kabrheľ. Samozrejme, na prízemí nechýba dvojgaráž a obrovská záhrada s príslušenstvom. Tá má 26 árov.

Najnovšie trendy

„Zvedaví ste, čo? Máte šťastie, mám dobrú náladu. Ukážem vám všetko,“ nechal sa predsa len presvedčiť nový majiteľ.

Na prvý pohľad to vyzerá ako na stavenisku. Na dvore a okolí v plnom prúde pracujú robotníci. Vymieňajú vonkajšiu dlažbu, upravujú plot i zeleň. Celý dom - a nielen vonkajšok, ale i vnútro - je ladený v bielo-sivej kombinácii. Na stenách sú moderné tapety. Dominantou je mohutná pohovka v strede obývacej izby. Veľké hnedé schodisko na poschodie sa zmenilo na biele. Pôvodný mramor na podlahe vystriedala najmodernejšia dlažba. Ako inak, jemnučko svetlá.

FOTO VNÚTRI Mojsejová si narazila zajačika (27): Fu, tak tento má od Braňa poriadne ďaleko!

„Všetko som vyberal sám, od dlažieb cez tapety, nábytok, všetko v tom najmodernejšom štýle. A myslím si, že výsledok je veľkolepý,“ sprevádza nás vynoveným domom. Niektoré veci vraj doniesol z Talianska, iné zohnal na Slovensku. „Menilo sa všetko, rozvody, celá dlažba aj na dvore, opravovala sa kanalizácia. Bol tu jednoducho bordel. Dom a okolie boli neskutočne zdevastované,“ sťažuje sa.

Ako už povedal, predaju, respektíve nájmu sa nevyhýba. Cenu nekonkretizoval, no domy tejto veľkosti sa na Pereši predávajú za cenu okolo 800-tisíc eur. „Základ bol zmyť všetky stopy pôvodných majiteľov a dať domu vážnosť a dôstojnosť,“ uzatvára František Kabrheľ.