Všetko na jednom mieste: Viedenský zábavný park ponúka mrazivý adrenalín, pohodu, relax aj nočný život.

Slávny viedenský Prater sa premení na sci-fi film

Len na skok od našich západných hraníc vás čaká kopec adrenalínu a výnimočných atrakcií.

Viedenský Prater má viacero svetových a európskych prvenstiev. Je najstarší na svete, má najvyšší reťazový kolotoč, najväčšiu horskú dráhu, patrí k najnavštevovanejším v Európe a hlavne je najbližšie k nášmu hlavnému mestu. Bonusom navyše bude Sci-fi Day počas nadchádzajúceho víkendu. V sobotu sa uličky zábavného centra zaplnia stovkami postáv z vedeckofantastických sérií Star Wars a Star Trek.

Nová megamadona v Chorvátsku: Gýč, prejav alebo výborný nápad, ako prilákať turistov?

Krkolomné atrakcie

Vlani oslávil viedenský zábavný park svoje dvestopäťdesiate narodeniny a presne toľko atrakcií svojim hosťom ponúka. Nájdeme tu na pohľad doslova krkolomné konštrukcie, kde na vozíkoch letiacich koľajnicami prekonáte sedemdesiatkilometrovú rýchlosť, tridsaťsedemmetrovú U rampu, či katapult Turbo Boost, ktorý vás vystrelí do povetria viac než stovkou! Ak sa vám pri tej predstave netrasú kolená, máme pre vás tip pre naozaj silné nátury - najvyšší kolotoč na svete Starflyer. Zo 117 metrovej výšky z neho môžete, ale veľmi pravdepodobne na prvýkrát nebudete, obdivovať krásy Viedne. Pri tomto zážitku si skôr preveríte ako silno dokážete reťaze zovrieť v dlaniach a budete sa modliť, aby vaše sedadlo udržali.

So známym bratislavským parkom sa spája nečakaný unikát

Peter Galan

Ak si chcete obzrieť mesto z výšky, a zároveň sa preniesť do starých čias, vhodnejšia je jedna z kabínok obrieho ruského kola dosahujúceho až 65 metrov. Stojí tu už od roku 1897 a patrí k neodmysliteľným dominantám Viedne. Kto nestojí o extrémy, dostatok bezpečného adrenalínu si vychutná napríklad na vodnej dráhe, po ktorej sa bude na člne rútiť dolu žľabom plným priezračnej, chladivej vody. Znie to ako dobrý nápad v letných horúčavách.

VIDEO Bláznivá psia jazda po Londýne. Majitelia zaplatili svojim miláčikom exkluzívny výlet

Peter Galan

Prievan v peňaženkách

Ponuka zábavy v hlavnom meste našich západných susedov je však oveľa širšia. V Prátri nájdete klasické autodromy, bludiská, strašidelné, zážitkové i rozprávkové zámky, motokáry, vyše storočný drevený tobogán, rodinky s detičkami ocenia vyhliadkové vláčiky, liliputánsku železnicu, či jazdu na poníkoch.

Ďalšie UFO v Bratislave: Metropola má atrakciu, o ktorej málokto tuší

Peter Galan

Oplatí sa nazrieť aj do planetária, alebo múzea voskových figurín Madame Tussauds s niekoľkými desiatkami osobností zo sveta politiky, športu, hudby, či filmu. Najlacnejší lístok síce vyjde na sedemnásť eur, ale treba mať na mysli, že budete stáť tvárou v tvár verným kópiám svetových hviezd, pričom na každej z nich pracovalo niekoľko umelcov 3 - 6 mesiacov.

Faktom je, že Práter mimoriadne efektívne prevetrá vašu peňaženku. Veď za pár minút zábavy na ktorejkoľvek z atrakcií zaplatíte od 1,50 až do desať euro.

Videli ste už klietku na chov detí? Na kopaniciach je to turistická atrakcia

Peter Galan

Podobne je to s rýchlym občerstvením v množstve lákavých stánkov. Kopček zmrzliny vyjde na 2,50 e, hotdog 3,20 e, veľká porcia hranolčekov takmer štyri, kebab, alebo langoš 4 - 5 e, kola tri, čapovaný polliter piva cez štyri eurá.

Určite si aspoň pár drobných odložte na požičovňu bicyklov, či rikší a vyrazte do rozsiahleho lesoparku, plného stromov, ihrísk, lúk a jazierok. Záver dňa potom môžete stráviť v najväčšej rakúskej diskotéke - Praterdome so štyrmi tanečnými parketmi a dvanástkou tematických barov.

  • peg
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček