Ďakovačka: Slovanisti sa lúčia s vernými fanúšikmi.

Slovan potrebuje viac ako zdravého Šatana: Peniaze a skúsenosti

Hokejový Slovan síce v play-off vypadol hneď, no diváci ho zaslúžene vytlieskali.

Na slovenské pomery príliš skoro - už vo februári - ukončili hokejisti bratislavského Slovana sezónu, no napriek tomu majú byť na čo hrdí. Nováčik KHL dokázal nielen postúpiť do play-off, no aj nadchnúť bohaté ruské kluby, ktoré sa na nevídanú atmosféru na bratislavský zimný štadión často tešili. Podľa Mira Šatana, ktorý bol až do zranenia kapitánom belasých, má Slovan najlepších fanúšikov na svete.

Na Dinamo nestačili

Až na pár výnimiek takmer celú sezónu vypredaný štadión bol hlavnou devízou Slovana. Ide to aj inak, ako sezónu predtým predviedol popradský Lev, keď nikam nepostúpil a do Prahy sa sťahoval s obrovskými dlhmi voči zamestnancom klubu aj samotným hráčom. V play-off o Gagarinov pohár už Slovan neuspel. S moskovským Dinamom prehral 0 : 4 na zápasy, no hanbu neutŕžil a bojoval do posledných sekúnd. Český útočník Bratislavčanov Michal Vondrka mal tesne po zápase v očiach slzy, keďže v závere štvrtého duelu na domácom ľade mohol za stavu 2 : 3 vyrovnať a vynútiť Slovanu predĺženie.

„Zlomový moment bolo predĺženie druhého zápasu v Moskve, ktorý sme prehrali nešťastne v predĺžení. Za stavu 1 : 1 na zápasy by sa nám doma hralo inak,“ domnieva sa obranca Slovana Ivan Švarný.

Na keby sa však nehrá. Trojnásobne vyšší rozpočet obhajcu vlaňajšieho prvenstva bol na ľade cítiť. „Navyše play-off zastihlo Dinamo vo vynikajúcej forme. Preto sme vypadli,“ konštatoval 58-ročný český tréner belasých Rostislav Čada. Slovan prehral všetkých šesť zápasov s Dinamom v sezóne. Moskovčania boli aj bez Ovečkina či Backströma, ktorí sa po konci výluky museli vrátiť do NHL, lepším tímom.

Peniaze a skúsenosti

Aj Čadovou zásluhou však Slovan obsadil v Západnej konferencii výbornú 6. priečku. Na nováčika husársky kúsok. Ak by sa po zrážke so Zdenom Chárom začiatkom novembra nezranil Miro Šatan, mohol mať slovenský zástupca v KHL možno o pár bodov viac.

Ak však chce tím, ktorý sa tak zaslúžil o nový hokejový ošiaľ v krajine, konkurovať tým najlepším klubom bohatej KHL, potrebuje viac než len zdravého Šatana. Ako trefne vyhlásil generálny manažér Slovana Maroš Krajči, „celé je to o peniazoch a skúsenostiach“.

Aj preto sa už na druhý deň po vypadnutí belasých mala začať pre vedenie klubu nová vojna. O hráčov na novú sezónu a také zvýšenie rozpočtu, s ktorým bude Slovan znovu konkurencieschopný. Fanúšikovia si to zaslúžia. Viac než predražené vstupenky na play-off.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní