Slovenskí muži zákona konečne objavili Facebook: Dajte nám lajk, hlásia

Slovenskí ochrancovia poriadku idú s dobou. Oddnes majú vlastnú stránku na najväčšej sociálnej sieti – na Facebooku. Za krátky čas si stránku obľúbilo už vyše 300 „lajkerov“. Pridáte sa?

Elitná jednotka spúšťajúca sa na lane z vrtuľníka, dopraváci či šteňa vlčiaka svietia z titulnej koláže na oficiálnej stránke Policajného zboru Slovenskej republiky pod známym heslom Pomáhať a chrániť na Facebooku.

Stránsku spustili muži zákona dnes a podľa polície bude „denne prinášať aktuality a zaujímavé témy týkajúce sa činnosti všetkých zložiek Policajného zboru“.

Zdravím a salutujem

„Budeme radi, ak naše správy budete sledovať a dáte nám LAJK!,“ píše sa v prvom statuse polície na Facebooku. Spomínaný lajk dalo stránke za pár hodín jej fungovanie už bezmála 350 ľudí.

„Zdravím a salutujem. Ja vám držím palce a oceňujem vašu prácu,“ komentoval status Koordinátor úderky. „Hneď sa cítim bezpečnejšie,“ neodpustila si Zanovitá Simona.

Nevyberáme len pokuty

„Vďaka exkluzívnemu obsahu budú mať návštevníci stránky príležitosť spoznať každodennú prácu príslušníkov Policajného zboru, pri ktorej neraz nasadzujú vlastné životy,“ povedal minister vnútra Robert Kaliňák. „Policajti sú často vnímaní ako tí, ktorí len rozdávajú pokuty. Verím, že Facebook poskytne našim spoluobčanom skutočný pohľad na činnosť Policajného zboru,“ doplnil prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

Podľa Gašpara sa chcú modernou formou komunikácie priblížiť verejnosti, ktorá býva tiež nápomocná pri objasňovaní trestnej činnosti. Stránka bude informovať o aktualitách týkajúcich sa policajných zásahov, o závažných dopravných nehodách či dopravných obmedzeniach. Na webe však nájdete aj preventívne info, po kom príslušníci pátrajú, ale dozviete sa viac aj o zvieratách v službách zboru či o jeho histórii. Na stránku pritom bude môcť postovať každý slovenský policajt.

Policajný zbor na Facebooku pritom nie je žiadna novinka. Zahraniční muži zákona takto fungujú na sociálnych sieťach už dlho, keďže ide o efektívnu a v dnešnej dobe v podstate najrýchlejšiu formu šírenia informácii, ktorá sa využíva napríklad aj v prípade teroristických útokov, keď zostávajú telefónne linky preťažené.


  • Katarína Oravská

    Ako editorka/redaktorka portálu Plus7dni.sk zodpovedá za tvorbu obsahu pre webovú stránku týždenníka. Vyhľadáva a spracúva vlastné témy, pracuje s foto a video podkladmi, ako aj  s analytickými dátami. Spravuje sociálny profil Plus 7 dní.