Srdcervúca FOTO. Boli manželmi 62 rokov, zomreli ruka v ruke v jednu hodinu

Manželský pár z Texasu spolu prežil celý život a aj smrť. Z tohto sveta odišli držiac sa za ruky.

Na sociálnych sieťach sa potomkovia Toma (84) a jeho životnej lásky Dalmy (82) rozhodli podeliť o krásny príbeh s ešte krajším aj keď smutným koncom. Pár z amerického Texasu sa stretol začiatkom minulého storočia.

Za mlada.
Za mlada.
Facebook

Foto: Facebook

„Zoznámili ich spoloční známi. Dohodli sa na prvom rande, jazdili v aute po uliciach mesta a rozprávali sa, smiali. Potom starý otec spomínal, ako odparkoval auto, chytil našu starú mamu za ruku a pobozkal ju na tvár. V podstate od toho momentu boli spolu, a vydržalo im to celý dlhý život,“ rozhovorila sa pre miestne médiá dcéra spomínaného páru Donetta Nichols.

Stáli pri sebe v zdraví aj v chorobe.
Stáli pri sebe v zdraví aj v chorobe.
Facebook

Foto: Facebook

Spoločný život

Veci nabrali rýchly spád, len tri týždne po zoznámení sa mladý pár zosobášil. A že to bolo dobré rozhodnutie? To rozhodne bolo. Na svet priviedli dve deti, sedem vnúčat a už sedem pravnúčat. Keď manžel Tom odišiel do dôchodku, pár cestoval po celej krajine, kempoval a užíval si spoločné chvíle.

Bohužiaľ, minulý mesiac Dalma smrteľne ochorela a lekári jej nedávali veľkú čancu na celkové zotavenie sa.
Bohužiaľ, minulý mesiac Dalma smrteľne ochorela a lekári jej nedávali veľkú čancu na celkové zotavenie sa.
Facebook

Foto: Facebook

Bohužiaľ, minulý mesiac Dalma smrteľne ochorela a lekári jej nedávali veľkú čancu na celkové zotavenie sa. „Pulz jej pomaly slabol, tlak klesal, a lekárom sa ho nedarilo dostať do normálu. Akoby pomaly odchádzala,“ vysvetľuje dcéra Donetta. Rodina sa napokon rozhodla, že chorú mamu prevezú domov, aby bola čo najbližšie k svojim blízkym. Pár, ktorý prežil 62 rokov spolu v krásnom manželstve, trávil spolu každú minútu dňa i noci.

Zomreli v rovnakú hodinu

V osudný deň si Tom ľahol k svojej manželke, ktorá obklopená veľkou láskou odišla z tohto sveta. Pred tým si však sľúbili, že sa stretnú na „druhom svete“ a celú večnosť spolu prežijú rovnako, ako život na Zemi. Nevedno či od žiaľu, ale Tom zomrel za pár dní. Posledné chvíle nehovoril o ničom a nikom inom, len o svojej manželke, na ktorú sa už veľmi tešil. Zaujímavosťou je, že Tom zomrel presne o mesiac v tú istú dennú hodinu ako jeho milovaná žena Dalma.

  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].