Marija Zlatičová o bohatstvo nestála.

Starenka zdedila milión dolárov. Neverili by ste, čo s nimi urobila!

Osemdesiatšesťročná babička žila v ústraní v starom dome v Bohom aj ľuďmi zabudnutej dedine. Jedného dňa však dostala zvláštny list.

Väčšina ľudí si už aspoň v mysli predstavovala, čo by robili, keby sa dostali k miliónu dolárov. A väčšina z nich uvažovala o tom, že by si splnila svoje najväčšie životné sny. Iní by ihneď dali výpoveď v práci a vybrali sa na cestu okolo sveta. Ale asi málokto by zareagoval tak, ako Marija Zlatičová.

Tento príbeh sa začína v roku 1956. Vtedy sa mladá a krásna Marija s manželom Momčilom vybrala z rodnej Juhoslávie skúsiť šťastie do Austrálie. Darilo sa im dobre, dokonca získali austrálske občianstvo, avšak po jeden a pol roku sa Marija musela vrátiť domov. Jej matka ochorela a ona sa o ňu musela postarať. Momčilo spočiatku podporoval svoju lásku, písal jej listy a posielal peniaze. Lenže Austrália bola od Balkánu predsa len príliš ďaleko a ako letel čas, začali sa jeden od druhého vzďaľovať.

Po niekoľkých rokoch sa Marija dozvedela, že Momčilo si našiel inú a ona sa rozhodla, že nemá zmysel, aby sa do Austrálie vrátila. Keď jej matka umrela, Marija Zlatičová žila osamote v rodičovskom dome a zostala tam takmer pol storočia bez toho, aby sa zo svojej dediny čo i len pohla.

Rodičovský dom Marije, v ktorom prežila svoj život. Okrem krátkeho pobytu v Austrálii.
Rodičovský dom Marije, v ktorom prežila svoj život. Okrem krátkeho pobytu v Austrálii.
Foto: internet

Z času na čas sa sa od známych čo to dozvedala aj o Momčilovi. Že sa z neho vykľul dobrý podnikateľ, že sa mu darí, že sa dokonca stal milionárom. Lenže Mariju to nezaujímalo, nad neverným manželom už dávno urobila kríž.

Posledné roky sa už vlastne ani nestretávala so susedmi, spoločnosť jej robili iba verné psy. Žila z penzie sto dolárov mesačne, ktorú jej posielali - ako svojej občianke - z Austrálie. A občas biednej starenke pomohli aj susedia.

Marija a Momčilo.
Marija a Momčilo.
Foto: internet

Ako však uvádza ruská internetová stránka videoboom.cc, bola to nakoniec práve Marija, kvôli ktorej sa do zapadnutej dedinky vypravili celé štáby novinárov z viacerých krajín. Ukázalo sa, že Momčilo skutočne milionárom bol a na svoju prvú lásku a manželku nikdy nezabudol. Myslel na ňu aj v testamente a odkázal jej veľkú finančnú čiastku. Rovný milión austrálskych dolárov!

Lenže, Marija už tie peniaze ani cenné papiere nepotrebovala. Peniaze, ktoré dostala, jednoducho rozdala susedom a známym. "Mne celkom stačí voda, chlieb a trocha dreva na zimu," povedala novinárom.

Marija tvrdí, že čoskoro sa aj ona odpraví na druhý svet. A tak, ako povedala, už peniaze potrebovať nebude. Oveľa viac než majetky ju potešil fakt, že na ňu Momčilo nezabudol.


  • bub
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní