Pracovníčka, ktorú si najmete ako "fackovača", musí byť nekompromisná.

Ste závislí od sociálnej siete? Skúste sa nechať prefackať

Ako bojujete proti svojim závislostiam? Priznajme si úprimne - a nepotrebujeme na to žiadne štatistiky - že väčšina z nás nie je ochotná ani len pripustiť istý druh závislosti. V lepšom prípade áno, no iba málokedy sa to snažíme zmeniť. Preto si programátor Maneesh Sethi zaslúži potlesk a obdiv. Jeho spôsob boja proti závislosti od sociálnej siete je radikálny, kontroverzný, jednoduchý a v konečnom dôsledku účinný.

Počítačový expert zo San Francisca si jedného dňa uvedomil, že trávi príliš veľa času na Facebooku. Najal si preto ženu, ktorá mu za každé prekliknutie sa na sociálnu sieť nekompromisne vylepí zaucho. A dokonca jej za facky platí!

Sethi si svoju závislosť uvedomil až po istom čase a sám si zanalyzoval neblahý stav - na sociálnej sieti trávi týždenne v priemere až devätnásť hodín. Toto číslo sa mu zdalo prehnané a rozhodol sa niečo s ním urobiť.

Facky za päť libier

"Keď som pracoval sám, zistil som, že drvivú väčšinu času trávim neproduktívne," napísal na svojom blogu. "Nič nie je trápnejšie ako zistenie, koľko hodín človek trávi na internetovom chate a pri facebookových hrách," dodal sebakriticky.

A keďže mu bolo jasné, že sám sa zo svojej závislosti nevymaní, najal si ženu, ktorá ho bude kontrolovať. "Ľudiasúsociálnezvieratá. Nie sme navrhnutí tak, aby sme pracovali samostatne," vysvetľuje Sethi.

Jeho zamestnankyňa Kara má prakticky džob snov. Jej úlohou nie je nič iné, iba kontrolovať, kam sa programátor preklikne. V prípade, že sa dostane na sociálnu sieť, Kara musí byť veľmi nekompromisná a potrestať tento priestupok zauchom. Zrejme to účinkuje, pretože Sethi ženu stále zamestnáva za 5 libier na hodinu (cca 6 eur).

"Keď mám nad sebou šéfa, ktorý ma kontroluje, aj sám som schopný kontrolovať svoju prácu a správanie," dodáva programátor, ktorému invencia ani guráž rozhodne nechýbajú.


  • plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní