Rockeri: Legendárna kapela hrá už štyridsať rokov.

Sú Iron Maiden vyslanci satana? Fanatikov opäť pobúril koncert rockerov

Na Slovensku sa opäť koná krížové ťaženie proti metalovej hudbe.

Satanizmus, šamanské praktiky, vúdú rituály, drogy aj samovraždy. To všetko má k nám údajne priniesť legendárna kapela Iron Maiden. Hoci bez problémov hráva po celom svete a teraz má zahrať aj na žilinskom letisku, výzvu proti jej koncertu dostal arcibiskup aj minister kultúry.

Satanská a diabolská

„Metalová hudobná skupina Iron Maiden propaguje satanizmus, násilie a nemravnosť. Rocková hudba, ku ktorej patrí aj žáner heavy metal, má základ v šamanských vúdú rituáloch a šíri okultizmus, agresivitu, užívanie drog, vedie k samovraždám... Varujte katolíkov pred nebezpečenstvom rockovej hudby...

Obec Dolný Hričov, pod ktorú žilinské letisko patrí, bude vystavená satanizácii národa... Postavte sa proti tomuto bohorúhavému koncertu, je proti našim kultúrnym a kresťanským koreňom, vnáša prekliatie na Slovensko!“

Tieto výroky na adresu legendárnych rockerov vyhlásili rehoľníci Spoločnosti svätého Bazila Veľkého. Všetko toto zlo vraj k nám prináša anglická kapela Iron Maiden, v preklade Železná panna, ktorá má mať koncert 6. júla pri Žiline.

Na svety

Na rockovej scéne sú Iron Maiden legendou - hrajú od roku 1975, predali takmer 100 miliónov nosičov a získali množstvo hudobných cien. Na druhej strane stojí skupina rehoľníkov, bývalých kňazov, ktorých exkomunikovali z cirkvi pred šiestimi rokmi. Po tom, ako vyzvali slovenských biskupov na vyznanie viery, ktoré sami formulovali a ktoré malo dokázať ich „pravovernosť“.

Bigotní členovia Spoločnosti svätého Bazila Veľkého odvtedy podávajú jedno vyhlásenie za druhým. Problémom je prakticky všetko - od homosexuality po pápeža a pre istotu sami exkomunikovali aj všetkých „zákerných“ biskupov.

„Považujeme za správne, že v slobodnej krajine sa môže slobodne vyjadrovať naozaj každý,“ reagoval na situáciu organizátor koncertu. „Sme však presvedčení, že rocková hudba ľudí spája a prináša radosť - na Slovensko pricestuje jedna z najzásadnejších rockových kapiel na svete a pre nás je to dôvod na oslavu.“

Nie jediný

Mimochodom, nejde o jediný protest proti metalovej hudbe. Problémy s Iron Maiden mal pred časom aj náboženský spolok Spoločenstvo svätého Jozefa, ktorému v boji pomáhal i svätý Michal - na plagátoch mával v jednej ruke slovenskou zástavou, v druhej ruke mečom a porážal rockovú hudbu s heslom: „Slovensko verné Ježišovi - je Slovensko bez Iron Maiden.“

Foto: internet

Okrem rôznych pofidérnych náboženských spolkov však u nás protestovali proti rockovej hudbe a metalu vysoké cirkevné osobnosti. V roku 1995 napríklad sám arcibiskup Ján Sokol žiadal, aby sa zabránilo koncertu rockovej legendy Black Sabbath.

Po tom, ako si verejnosť na internete začala robiť z protestu proti koncertu žarty, rehoľníci doplnili: „Nemôžeme mlčať na taktiky Božieho nepriateľa satana, do ktorého oblasti patrí aj rocková hudba. Mlčať dnes na hriech - schvaľovať hriech!“ V každom prípade, na koncerte Iron Maiden sa mlčať nebude, naopak, tvrdá muzika má prilákať okolo pätnásťtisíc divákov.