Súlož spôsobuje infarkt, ponožky v posteli sú zbytočné. Veríte týmto sexuálnym mýtom?

Po internete a sociálnych sieťach často kolujú rôzne fámy o sexe. Bohužiaľ, najnebezpečnejšími sa stávajú vtedy, ak preniknú aj do bežných debát medzi ľuďmi. Hovorí sa, že stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou. Preto si pozorne prečítajte tieto fakty, ktoré môžu úplne vyvrátiť vaše doterajšie nahliadanie na pohlavný styk.

Sexom nespálite veľa kalórii

Odborníci odhadujú, že človek počas tridsaťminútového sexu spáli 85 – 150 kalórií. Teoreticky musí človek spáliť 3500 kalórií, aby zhodil necelý pol kilogram telesnej váhy. Ak ste teda spálili 100 kalórii počas sexu, musíte so svojou polovičkou súložiť až 35x, aby ste len vďaka tomu zaznamenali nejaký úbytok na váhe. Samozrejme, treba vziať do úvahy fakt, že priemerná dĺžka pohlavného styku býva okolo 5 minút. Frekvencie tepu a zvýšený krvný tlak sa vyskytuje najviac počas orgazmu, ktorý však trvá pár sekúnd.

Profimedia.sk

Infarkt počas sexu?

Pravidelný sexuálny život = zdravšie srdce. Jedna lekárska štúdia dokázala, že muži, ktorí mali pravidelný sex 2x do týždňa, alebo častejšie, vystavovali svoje srdce menšiemu riziku kardiovaskulárnych chorôb. Na dôvažok, dostať infarkt počas sexu je veľký mýtus, nakoľko pravdepodobnosť je takmer nulová. Podľa štúdie Framingham Heart je u mužov, ktorí netrpia cukrovkou a nie sú fajčiari, pravdepodobnosť dostať infarkt počas súlože 1 ku 1 000 000! A čo as týka fyzickej námahy – väčšina chlapov vykonáva počas sexu takú fyzickú záťaž, ako by vyšli pár schodov.

Profimedia

Nechajte si na sebe ponožky počas sexu!

Vedci z holandského výskumného inštitútu prišli so zaujímavými výsledkami štúdie – počas súlože monitorovali mozgy mužom aj ženám. Tí, čo mali nohy v teple vďaka ponožkám, dosahovali orgazmus rýchlejšie. O estetickej stránke aktu sa štúdia už nezmieňuje.

Shutterstock

Ústrice a čokoláda zvyšujú chuť na sex

Žiadna štúdia nikdy oficiálne nepreukázala, že ústrice pôsobia ako afrodiziakum. Obsahujú síce veľa zinku, vďaka čomu sa zlepšuje pohyblivosť spermií, ale inak vedci nezistili žiadnu špeciálnu zložku, ktorá by zväčšovala chuť na súlož. Na druhej strane čokoláda má priaznivé účinky na krvný tlak, čo by potenciálne mohlo zlepšiť prekrvenie penisu. Zároveň môže vďaka produkovaniu serotonínu (hormón šťastia) zlepšiť človeku náladu a tým mu navodiť chuť na sex. V konečnom dôsledku, ak sa vám nálada zlepší po dobrom jedle, môže to vždy u vás vyvolať chuť na súlož. A aj dobre pripravené talianske cestoviny na vás môžu pôsobiť ako afrodiziakum.

  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček