Kruhový výhľad na Liptovskú kotlinu, na hrebeň Tatier a Fatru.

TOP 7 dychvyrážajúcich videí, po ktorých si poviete: Som hrdý Slovák!

Vybrali sme najlepšie videá zo Slovenska prezentujúce našu krajinu a hlavne prírodné krásy. Všetky majú jedno spoločné – podnecujú lásku k vlasti. Mimochodom, videli ste zákutia na videách aj naživo?

Mladý fotograf a filmár Patrik Paulányi je vášnivým cestovateľom a zo svojich ciest prináša aj videá, jedno urobil aj zo Slovenska. Ako napísal na svoj Facebook, kým s priateľkou Andreou Zahurancovou zozbierali zábery zo všetkých kútov Slovenska, ktoré sami doposiaľ nepoznali, trvalo im to takmer rok. Námaha stála za to, vzniklo video inšpirované ruským fotografom Muradom Osmannom, ktorý sa preslávil projektom Follow Me To. Osmann fotí svoju teraz už manželku, modelku Nataly Zakharovú v špecifickej póze – od chrbta, ako ho ťahá za ruku. Patrikove video má na YouTube viac ako 340-tisíc vzhliadnutí a spoznáte v ňom napríklad Slovenský raj, Bojnický zámok, Spišský hrad, Most SNP v Bratislave, Demänovskú dolinu, prameň rieky Hron či Klietku hanby v Levoči.

Pokračovanie na ďalšej strane


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].