TOP 7 vianočných trhov: Bruselský boduje vďaka Slovákom, najlepší je v Záhrebe

Začala vianočná turistika. Vo viacerých väčších mestách si môžu návštevníci spríjemniť adventné chvíle na vianočných trhoch s pohárom horúceho punču v rukách. Vybrali sme top 7 európskych vianočných trhov, ktorý sa oplatí navštíviť.

Záhreb

Čakali by ste, že v Chorvátsku, krajine spájanej s letnými dovolenkami pri jadranskom pobreží, majú najlepší vianočný trh? Aspoň podľa hlasujúcich na stránke European Best Destinations, ktorí už druhýkrát po sebe rozhodli, že vianočný trh v Záhrebe je ten naj.

Chorvátom teda šliape nielen letná, ale aj zimná turistika a čoraz viac návštevníkov sem príde aj počas adventu. Počas vianočného trhu v Záhrebe vás čakajú špeciálne drevené domčeky, z ktorých rozvoniava varené víno, grilované klobásky a rôzne sladkosti.

Záhreb: Čakali by ste, že v Chorvátsku, krajine spájanej s letnými dovolenkami pri jadranskom pobreží, majú najlepší vianočný trh?
Záhreb: Čakali by ste, že v Chorvátsku, krajine spájanej s letnými dovolenkami pri jadranskom pobreží, majú najlepší vianočný trh?
Twitter

Foto: Twitter

Vianočné trhy v Záhrebe trvajú od 26. novembra 2016 až do 8. januára 2017.

Pokračovanie na ďalšej strane

  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček