Presvedčil ich: Najlepšie to s vlčiakmi vedel herec Daniel Žulčák, na snímke za psom

Vyberali si, ktoré scény chcú natáčať, catering vzali útokom

Nový slovenský seriál na si našiel priaznivcov, na druhej strane zožal aj poriadnu kritiku.

Mnohí diváci si ho však obľúbili ani nie kvôli hercom, ako pre krásne československé vlčiaky. Boli vyšľachtené z nemeckého ovčiaka a karpatského vlka - a práve tohto predátora výzorom nápadne pripomínajú.

Práca pred kamerou s nimi vraj vôbec nebola ľahká. Aj keď majú v sebe kus poslušného nemeckého ovčiaka, zďaleka nie sú také poddajné: „Majú svoju hlavu. Sú veľmi inteligentné a dva kroky pred vami. Je ťažké vycvičiť ich, sú to osobnosti. No keď si už majiteľa obľúbia, položili by za neho život. Berú ho ako vodcu svorky,“ chváli ich chovateľka Miriam Pavlíková.

Rebelovali

Spomína, že pri niektorých scénach si psi postavili hlavu a nakrúcanie doslova bojkotovali: „Nerady opakujú pokyn dvakrát. Takže v tomto smere bolo ťažké s nimi pracovať. Pri nakrúcaní sa stáva, že treba opakovať scény, a ony to odmietali.“

Miriam vraví, že počas letného nakrúcania museli pre psiu tvrdohlavosť dokonca vypustiť jednu scénu. „Bolo tridsať stupňov a režisér chcel, aby ležali na lúke. Odmietli to spraviť. Prekážalo im ležať na prudkom slnku. Keď som ich tam posadila, napózovala, hneď ako som sa otočila, zaliezli do lesa,“ smeje sa chovateľka.

Keď mali herci v jednej scéne na ne poľovať, pre zmenu sa rozzúrili. „Poľovníkov neznášajú. V scéne, keď jedna skupina na nich v lese strieľa, sa jedna sučka rozhnevala. Chcela ich pohrýzť, neznáša ľudí s puškami, ktorí kričia. Celkovo majú vlčiaky dobre vyvinutý obranársky inštinkt,“vysvetlila chovateľka.

Herci mali rešpekt

„Jednu maskérku chcel jeden zo psov pohrýzť do zadku. Nemyslel to však zle - to je ich spôsob hry. Nabádajú tak človeka, aby sa s nimi zabával,“ prezradila Pavlíková.

Herci mali pred psami rešpekt: „Niektorí sa báli pohladkať ich. Asi najlepšie to s nimi vedel Daniel Žulčák, ktorý hrá dvojrolu Andreja a Michala Urbana. Ihneď ho brali,“ prezrádza Miriam. A so smiechom dodáva, že svorka ôsmich „vlkov“ bola na pľaci poriadne maškrtná. Katering pre hercov vždy vyňuchali a pojedli im šunku. „No nikto sa na nich za to nehneval.“


VIDEO Plus 7 Dní