Tento rok patrí šelmám, skroťte si jednu aj v šatníku

Zvieraciu potlač považujeme za kontroverznú, milujeme ju alebo neznášame.

Stretávame sa s ňou všade - od šiat, spodnej bielizne, topánok, kabeliek, doplnkov až po posteľnú bielizeň. V kolekciách módnych návrhárov sa objavuje so železnou pravidelnosťou. Obľubuje ju Roberto Cavalli, podľahol jej Gucci, Moschino, Dior i Prada. Tak či onak, netreba hneď zatracovať zvieraciu potlač. Len treba nájsť správny spôsob, ako ju nosiť.

Mať štýl

Každý kúsok sa dá nosiť vkusne a s citom. Pravda však je, že so zvieracou potlačou je to o čosi ťažšie. Ak sa necháte uniesť, môže sa stať, že budete vyzerať lacno, vulgárne a nie štýlovo. Pri výrazných vzoroch, a sem nepochybne patrí aj zvierací, platí, že menej je viac. Zvierací vzor sa spravidla v móde objavuje buď ako dominantný, alebo len v podobe náznakov.

Hlava zvieraťa: Veľmi obľúbený vzor bez ohľadu na vek.
Hlava zvieraťa: Veľmi obľúbený vzor bez ohľadu na vek.
Profimedia

Módni tvorcovia sa inšpirujú mačkovitými šelmami, a to najmä leopardím vzorom, rovnako obľúbený je zebrí alebo páví. Stálicou je hadia potlač. Farebnosť však často nekorešponduje s prírodou, práve naopak. Reálny vzor má nereálne farby, no pôsobí efektne.

Kombinujte

Jednotlivé módne kúsky nemusia byť iba potlačené vzormi kože alebo srsti. Módne nie sú len šelmy, ale aj vzory iných zvierat. Obľube sa teší vtáčia ríša i medvedíky, psy, mačky, vodné živočíchy, motýle a mnohé ďalšie. Kreativita nemá hranice. Pomerne obľúbené sú topánky s leopardím vzorom, plavky a spodná bielizeň. Na bežné nosenie kombinujte kúsky so zvieracou potlačou s čiernou, béžovou, pieskovou a so striebornou farbou. Elegantne vyzerá tón v tóne. Ideálna je kombinácia s jednoduchými a jednofarebnými kúskami.

Gigi Hadidová: Siahla po trendy kabáte.
Gigi Hadidová: Siahla po trendy kabáte.
Profimedia

Dokonca aj obyčajná tepláková súprava na cvičenie ožije so zvieracím motívom. Menej odvážne dámy môžu oblečenie spestriť šatkou, šálom, opaskom, náramkom, okuliarmi alebo kabelkou so zvieracím motívom. Veľmi obľúbené sú topánky. Ak sa už rozhodnete skĺbiť viac druhov vzorov, dbajte na to, aby mali spoločný tvar alebo farebnosť či štýl. A vyhnite sa výraznému mejkapu, zvoľte nenápadné líčenie. Vzdať sa kúskov so zvieracou potlačou by bolo zrejme škoda. V správne zvolenom outfite môžu pôsobiť mladistvo, sviežo, sexi aj čarovne a elegantne.