V manželstve len 51 krát za rok: Toto je frekvencia pohlavného styku amerických manželov v spoločnej domácnosti

Top 3 najnebezpečnejšie sexuálne polohy: Pozor, aby váš penis neskončil ako baklažán!

Namiesto orgazmu agónia. Obľúbené sexuálne polohy nemusia priviesť majiteľa penisu len k rozkoši.

Relax

Zahraničnými médiami prebehla minulý týždeň informácia o zlomenom penise. Ako informoval Daily Mail, fraktúru pohlavného údu utrpel 42-ročný Číňan a za všetkým bol až príliš náruživý sex. V agónii skončil v nemocnici a jeho penis pripomínal baklažán – opuchom, ohnutím aj tmavofialovou farbou. Preto je namieste pripomenúť si sexuálne polohy, pri ktorých je najväčšie riziko fraktúry mužskej pýchy, budete prekvapení, ktoré sú to.

Zlomený penis pripomína baklažán - opuchom, ohnutím aj tmavofialovou farbou.
Zlomený penis pripomína baklažán - opuchom, ohnutím aj tmavofialovou farbou.
Ľubica Homulková

Zlomený penis je nepríjemné, ale našťastie zriedkavé zranenie. Podľa brazílskych vedcov však existujú polohy, pri ktorých si o zranenie koledujete o čosi viac a pritom sú celkom obľúbené. Fraktúra penisu vzniká, keď kosa, sťaby penis narazí na kameň, napríklad ženskú panvu, čiže stoporený pohlavný úd je zasiahnutý značnou silou, v posteli pritom nemusíte robiť žiadne akrobatické kúsky. Ukázalo sa, že tie najnebezpečnejšie pozície sú v skutočnosti tie najviac praktikované.

Brazílska štúdia v roku 2014 skúmala podrobnosti pri 44 mužoch, ktorí museli navštíviť nemocnicu s podozrením na zlomený penis. 28 zlomených penisov spôsobil vaginálny sex, pričom vedci zistili, že sa u pacientov opakujú tri sexuálne pozície, ktorých výsledkom nebol orgazmus ale bolestivé zranenie.

Na koníčka

Ako najnebezpečnejšia sa ukázala poloha „na koníčka“, čiže keď je žena hore a sediac na mužovi kontroluje pohyby a rýchlosť styku. Na mužovo stoporené prirodzenie dosadá celou váhou a preto aj v návale rozkoši je namieste ostražitosť. Ako vysvetľuje portál The Sun, ak žena premiestni svoju telesnú hmotnosť nesprávnym smerom alebo dosadne na penis príliš tvrdo, môže to mať za následok ohnutie a zlomenie pohlavného údu. Z mužov, ktorí sa zúčastnili brazílskeho prieskumu, polovica z nich súložila so ženou práve v tejto polohe, keď došlo k zlomeniu ich penisu.

Na psíčka

Na druhom mieste v nebezpečnosti sa umiestnila poloha „na psíčka“, kedy je žena zozadu na štyroch. V tomto prípade má kontrolu muž, ale vedci varujú pred nadmerným nadšením z polohy. Táto pozícia bola podľa brazílskeho tímu zodpovedná za 28 % percent fraktúr penisu. Muži môžu pri nej zasiahnuť panvovú kosť alebo vysunúť pod zlým uhlom.

Misionár

Stará dobrá misionárska pozícia sa tiež ukázala ako nebezpečná, teda aspoň v prípade 21 % percent nahlásených fraktúr penisu v štúdii. Opäť za to môže zásah panvovej kosti alebo náhodné ohýbanie penisu pod zvláštnym uhlom.

Milovanie je jedna z najjednoduchších a najlacnejších diét.
Milovanie je jedna z najjednoduchších a najlacnejších diét.
Profimedia.sk

Zlomenie penisu nesprevádza len bolesť, ale dôjde k počuteľnému prasknutiu a v moči sa môže objaviť krv. Najlepšie, je, samozrejme, ihneď vyhľadať lekára. Viac ako 90 % pacientov vykazuje po náprave chirurgom normálny sexuálny život. Čím viac však s návštevou lekára otáľate, tým sa zvyšuje šanca trvalého poškodenia funkcionality.

Relax
  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu plus7dni@7plus.sk.