Shia LaBeouf na červenom koberci.

Totálny prepadák: V Hollywoode si mysleli, že vyrobili kasový trhák, do kina prišiel jeden divák

Raz darmo, niekedy ani zvučné mená hollywoodskych hercov nestačia na to, aby prilákali do kina tisíce divákov. Vojnový thriller v hlavnej úlohe so Shia LaBeoufom nielenže nenaplnil kinosálu, ale nenazbieral sa ani len jeden rad divákov.

Sedem libier, v prepočte niečo vyše osem eur. Presne toľko zarobil vojnový film Man Down počas otváracieho víkendu vo Veľkej Británii. Lístok do kina si totiž kúpil len jeden jediný divák. Treba dodať, že film premietlo len jedno kino a len raz za deň.

Pozitívom, ale je, že od drsného začiatku sa predaj vstupeniek na daný film strojnásobil. „Myslím, že sme celkovo predali tri vstupenky. Nikdy predtým som niečo podobné nezažil,“ povedal pre The Hollywood Reporter manažér kina Reel Cinema v meste Burnley, ktorý už avizoval, že s premietaním filmu pravdepodobne seknú vo štvrtok.

Otrasná divácka účasť na filme je pozoruhodná najmä preto, že vo filme o vojakovi amerického námornícka, ktorý sa vráti domov z Afganistanu s posttraumatickou stresovou poruchou hrá hlavnú úlohu známy Shia LaBeouf, hrdina série filmov o Trasnformeroch. Nemenej atraktívne je pritom aj ďalšie herecké obsadenie. Vo filme hrajú aj Jai Courtney, Kate Mara a Gary Oldman.

Zatiaľ, čo vo Veľkej Británii zarobil Man Down len 21 libier (asi 25 eur) v Amerike sa mu darilo o čosi viac, keď počas úvodného víkendu zarobil vyše 450-tisíc dolárov, čo je viac ako 420-tisíc eur.

Čítajte viac

  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček