Preslávilo ju: Dnes je najznámejšie a najžiadanejšie obočie modelky Cary Delevingne.

Trendy obočie: Husté a tmavé, pestovať ho je celá veda

Obočie dokáže zmeniť výraz tváre. Pestovať ho je celá veda.

Ako sa menia trendy v móde či účesoch, podlieha zmenám aj obočie. Kedysi sa ženy predbiehali v tom, ktorá bude mať tenšie. Dobrovoľne podstupovali bolestivú procedúru len preto, aby im chĺpky z tváre zmizli. Dnes sa trend obrátil a na výslnie sa dostáva husté a tmavé obočie.

Aj keď si mnohé ženy pomáhajú tetovážou, vizážistka permanentný mejkap neodporúča. Pigmentácia môže zmeniť farbu a často to vyzerá neprirodzene. Aj keď dnes je na trhu mnoho nových techník, stále to nie je to pravé. „Tetovanie odporúčam ženám v zrelom veku, keď sa kolagén už netvorí a nedochádza k posunu viečka, alebo pri zdravotnom probléme, keď obočie nerastie,“ hovorí vizážistka Michaela.

Vyšlo z módy: Obočie, aké nosila Edith Piaf, je už minulosťou.FOTO: profimedia.sk

Treba ho pestovať

Obočie je rám celej tváre a dokáže meniť celkový výraz žien, ale aj mužov. Mladším ročníkom vizážistka odporúča investovať radšej čas a a energiu na vylepšenie vlastného obočia. Ak ste si ho už zničili častým vytrhávaním, prípadne vám nerastie husté, stačí sa mu trochu venovať.

Ricínový olej dokáže zázraky, odborníci ho odporúčajú používať aj na posilnenie mihalníc. Ak chcete staviť na istotu, v predajniach sú dostupné aj špeciálne séra, no vyjdú vás o niečo drahšie.

  • nk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček