Tyrkysové jazero, oddych v Himalájach: Týchto 8 hotelov vyhľadávajú turisti z celého sveta

Obklopený len tichom, horami a pohodlím. Rozprávkových 8 miest stojí za to, aby cestou k ním turista zdolal zopár končiarov.

Dolomity, Taliansko Rifugio Lagazuoi sa nachádza 2 750 metrov nad morom a rozprestiera sa nad zelenými údoliami severného Talianska. Ponúka nielen panoramatický výhľad z rozľahlej terasy, ale vyskúšať si môžete aj najvyššie položenú saunu v Dolomitoch. Od roku 1965 vedie chatu rodina Pompaninovcov, ktorí sú známi vrelým privítaním každého hosťa, vďaka čomu sa turisti cítia ako doma. Milovníci histórie si prídu tiež na svoje – neďaleko sa nachádzajú rozsiahle siete priekopov a tunelov vykopané talianskymi vojakmi ešte počas Prvej svetovej vojny, teraz sú prevádzkované ako múzeum pod holým nebom.

Chata na severe Talianska. Foto: Alamy

Seeverná Patagónia, Čile Kovbojský chodník vedúci cez údolie žulových dómov Cochamo vyzerá rovnako, ako keď ho objavila dvojica amerických bankových lupičov pri prevádzaní dobytka do Ánd. Od tej doby uplynulo už viac ako 100 rokov, ale chata Refugio Cochamó tu stále víta horolezcov návštevníkov domácim pivom a zapekanou pizzou.

V tejto nádhernej chate vás pohostia pivom a pizzou. Foto: Internet

„Hike Inn" Amerika Vhodne pomenovaný malý hotel, ktorý je len dve hodiny od legendárneho amerického diaľkového chodníka Apalačská cesta. Z tej by mal určite radosť Jack Kerouack. Rodinný podnik v oblasti národného lesa víta turistov, horolezcov a organizuje rôznorodé škály vzdelávacích programov o prírode, horách a histórii. Celý objekt koexistuje s prírodou. Zavlažuje len dažďovou vodou, plodiny hnojí organickým hnojivom a kompostom, na zohrievanie vody a vykurovanie využíva solárne panely. Akákoľvek technika je v objekte zakázaná.

Chata, z ktorej by mal Jack Kerouack určite radosť. Foto: Internet

Žlté hory, Čína Hotová odmena za nekonečný maratón stepaerobicu. To preto, že turista musí zdolať presných 60 000 starobylých schodov, keď sa chce pokochať úchvatnou vyhliadkou. Tá však stojí za to. Výhľad na Žlté pohorie, ktoré je zapísané v UNESCO, v nadmorskej výške 1 600 metrov. Poloha hotela umožňuje blízky prístup do okolitých vrcholov prešpikovaných horúcimi liečivými prameňmi, ku ktorým sa dá dostať lanovkami.

Čínsky hotel, ku ktorému si musíte vyšľapať 60 000 schodov. Foto: Alamy

Himalájsky hotel, Nepál Hotel, ktorý nesie prívlastok najvyššie položený hotel na svete. Tento 12-izbový rezort ponúka útočisko na strategicky dobre umiestnenom mieste v národnom parku Sagarmatha takmer 4000 m nad hladinou mora! Hotel je ideálnym miestom, z ktorého sa dá preskúmať Everest a obec Sherpa z Khumjung, v ktorej sa nachádza vyhľadávaný kláštor.

Chcete preskúmať Everest? Z tohto hotela to máte najbližšie. Foto: Internet

Glen Affric Youth Hostel, Škótsko Ak sme vás odradili závratnými nadmorskými výškami, teraz si prídete na svoje. Malá horská chata v Škótsku je totiž dosiahnuteľná aj bez špeciálneho horského tréningu. Je to doslova oáza pokoja, kde nesiaha telefónny signál, hostel je obklopený lesmi a blízko jazera. Energeticky šetrná základňa využíva veternú a solárnu energiu, zatiaľ čo kachle na drevo vykurujú celý objekt s zohrievajú vodu.

Chata, kde sa so svetom nespojíte. raj na Zemi. Foto: Internet

Chata Skoki, Kanada Rozprávkové miesto, najmä v noci. Číra nočná obloha posiata hviezdami, akú u nás nikdy neuvidíte. To nie je však jediné lákadlo chaty v národnom parku v Kanade. K hotelu je v zimných mesiacoch prístup iba na lyžiach, návštevníci sa okrem vyhliadky môžu kochať tyrkysovou vodou v Louise jazere. Rustikálny alpský hotel je zabookovaný niekoˇˇlko mesiacov dopredu. Aj to je známkou toho, že návštevníci prostredie oceňujú.

Miesto snov. Chata v Kanade je obsadená mesiace dopredu. Foto: Alamy


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní