Účesové trendy sezóny: Skúste to ako Taylor či Andrea

Svetoví kaderníci prezradili horúce trendy na nadchádzajúcu sezónu.

Asi najväčší hit minuloročnej sezóny boli vlasy zafarbené doslova na šedivo. Strieborný preliv si začali dámy húfne vyberať v kaderníctvach. Agresívne vyťahovanie farby bolo pre vlasy veľmi náročné, nie každej pomohlo ku kráse. Trend je už na ústupe a do popredia sa opäť derú prirodzené odtiene.

Zapletance

Vrkoče všetci dobre poznáme. V nadchádzajúcej sezóne slávia návrat na scénu. Už to nie sú len tie dievčenské chvostíky, ktoré ste museli nosiť každý deň do školy. Dajú sa z nich vytvoriť nekonečné variácie na mnoho spôsobov.

Obľúbila si ich americká hviezda Kim Kardashianová. Na svojej aktuálne opäť platinovej hrive nosí dva jednoduché priberané vrkoče, ktoré pôsobia dievčensky. Aj dcéra speváka Lionela Richieho Sofia stavila na zapletaný vrkoč a vytvorila si z neho cestičku.

No ak na takéto účesy nemáte ráno čas, máme dobrú správu. Nosia sa nízke chvosty. Presne také, že chytíte gumičku a na temene si zviažete vlasy.

Dvojfarebné

Ombré je špecifický spôsob farbenia, ktorý na vlasoch vytvorí prechod z jednej farby do inej. Už niekoľko rokov sa drží tento štýl na výslní.

Má svoje výhody. Je to farba na mieru, teda nie jednoliaty odtieň, ktorý má každá žena. Hodí sa na všetky vlasy, akejkoľvek dĺžky či farby. Nie je náročný na údržbu, vlasy vám jednoducho odrastajú, no farbenie dlho vidieť.

Ak pridáte do takto sviežo nafarbených vlasov nadýchané vlny, vyčaríte neskutočnú hrivu hodnú červeného koberca. Tie, ktorým do vienka sudičky nenadelili husté a kvalitné vlasy, môžu siahnuť po niektorej z predlžovacích metód, ktoré sú už dnes veľmi šetrné.

  • nk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček