Iný svet: Vďaka virtuálnej realite a zážitku z krkolomnej jazdy dostáva počítačová hra úplne nový rozmer.

Uchvacujúca kombinácia virtuálnej reality a horskej dráhy

Chcete si vychutnať počítačovú hru na vlastnej koži? Ocitnúť sa v úlohe pilota najmodernejšieho bojového lietadla a zachrániť zem?

Zábavný park Six Flags v americkom St. Louis pripravil pre milovníkov počítačových hier a rýchlej jazdy skutočný bonbónik. Adrenalínový zážitok z horskej dráhy nazvanej Ninja skombinovali s virtuálnou realitou a posunuli tak túto atrakciu do úplne novej dimenzie.

Počas dvojminútovej jazdy miestami presahujúcej rýchlosť 80 kilometrov za hodinu, sa vďaka špeciálnym okuliarom doslova prenesiete do počítačovej hry a to čo ste doteraz sledovali len na obrazovkách monitorov okúsite naživo.

Uprostred boja: Špeciálne okuliare vás prenesú do vojnovej zóny budúcnosti. Foto:internet

V úlohe co-pilota poletíte v najmodernejších lietajúcich strojoch naprieč nepreskúmaným podzemím plným nebezpečenstiev, medzi útočiacimi nepriateľskými strojmi, či rúcajúcimi sa mrakodrapmi miest budúcnosti a, samozrejme, pokúsite sa zachrániť svet pred votrelcami z vesmíru.

Navyše, vďaka unikátnej interaktívnej hráčskej technologizácii môžete počas jazdy strieľať zo zbraní. Špeciálne okuliare od firmy Samsung umožnia jazdcom vnímať virtuálny svet v 360 stupňovom uhle, čím bude zážitok oveľa skutočnejší. Six Flags novinku postupne uviedli do deviatich parkov v rámci svojej siete po celých Spojených štátoch.

VIDEO: Adrenalínová jazda


  • peg
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].