Veľmi nebezpečné známosti: V bazéne zhýralý Sebastian v podaní Ryana Phillippa zvádza anjelsky nevinnú Annette, ktorú stvárnila Reese Witherspoonová.

Úskalia radovánok vo vode: Z milovačky sa môže stať šmirgľovačka

Ak si chcete dopriať milovanie mimo súše, uprednostnite more pred bazénom.

Chystáte sa na letnú dovolenku a chcete si pobyt pri vode príjemne okoreniť erotickými hrami? „Vodný sex“ síce môže byť lákavou alternatívou milovania na suchu, ale má svoje úskalia. A o tých filmové snímky so vzrušujúcimi scénami v bazéne či v mori nehovoria.

Mokrá a predsa suchá

Obnažené rozhorúčené telo pokropené kvapkami vody je pre nejedného pána či dámu neodolateľné lákadlo. Od rozkoše delí dvojicu minimum oblečenia a zároveň sa môže čiastočne kryť vodou, ktorá tak príjemne nadnáša i chladí. Lenže pozor! Erotické predstavy a obrazy servírované filmovými tvorcami zďaleka nemusia zodpovedať skutočnosti.

„Za dvadsať rokov praxe v urológii a andrológii som sa stretol naozaj so zaujímavou kreativitou ľudí v intímnom živote. Mladosť, hormóny a láska dokážu prekvapiť. Mnoho párov skúša milovanie vo vodnom prostredí,“ hovorí Jozef Dubravický.

Potvrdzuje to aj Beáta. „Môj partner sa každé leto teší na radovánky s vodou. Rád si pri mori dopraje sex vo vode, samozrejme, na nejakom odľahlom mieste alebo aspoň preč z dohľadu ľudí. Ak človek dokáže ovládnuť vzdychy a iné prejavy, nikto si z diaľky nevšimne, že sme prepojení najviac, ako sa dá,“ usmieva sa mladá žena. Vzápätí však dodáva: „Predstava milovania v mori ma vždy lákala, ale nie je to až taká výhra. Voda nie je lubrikant a partnerove pohyby cítim v sebe oveľa bolestivejšie a drsnejšie.“

Vodné rande: Ak si chcete dopriať milovanie mimo súše, uprednostnite more pred bazénom.FOTO: profimedia.sk

Pri vzrušení ženská vagína zvlhne sekrétom, ktorý vytvorí ideálne podmienky na erotické hry. Lenže ak ho voda vymyje, z „milovačky sa môže stať šmirgľovačka“, ako hovorí Beáta. A komu by sa chcelo chodiť na pláž s vodoodolným silikónovým lubrikantom a v zápale vášne rozmýšľať, kde ho nenápadne použiť? Štyridsiatnička Tamara si však milovanie v mori pochvaľuje. „Žena však musí dobre mazať a chlap zase udržať tempo s vlnami - nie proti nim,“ upozorňuje.

Pozor na infekcie

Kto z nás by nepoznal priam gýčový obraz dvojice so sektom v ruke, ako si s túžbou v očiach pripíja v bazéne, až ju napokon pohltí sexuálna vášeň. Áno, v súkromí môže takéto „vodné rande“ priniesť očakávaný zážitok. Jemné dotyky intímnych zón postupne vymeníte za splynutie. „Je to krása! Žena sa nohami ovinie okolo môjho pása, ja si jej trup položím na hladinu a vnikám do nej,“ rozplýva sa Emil, ktorý si každé leto dopraje takýto zážitok. Alebo sa žena oprie lakťami o kraj bazéna otočená chrbtom k vode. Jej miláčik môže vcelku nenápadne do nej vniknúť zozadu, stačí odhrnúť spodnú časť plaviek. Pre milovníkov sexuálneho adrenalínu ako stvorené! Aj keď ste medzi ľuďmi, nikto si nemusí všimnúť, že to jemné pohojdávanie súvisí so sexuálnym aktom. Ale, ruku na srdce - chceli by ste sa kúpať v bazéne, v ktorom sa okolo vás plavia cudzie spermie?

To, čo na prvý pohľad vyznieva ako vzrušujúca erotická romantika, môže sa zmeniť na nočnú moru. Nielen pre stratu prirodzenej pošvovej vlhkosti, ale najmä pre riziko poranenia či infekcie. Chlórovaná voda nie je ideálna látka pre ženské lono. Ani rôzne vodné nádrže a jazerá, v ktorých sa často vyskytujú sinice. A tie vedia všeobecne narobiť šarapatu - okrem vyrážok na pokožke aj pošvové infekcie. „Z hľadiska čistoty a bezpečnosti je optimálne more. Jazero a bazén menej. Muži nemávajú problém, skôr môže vzniknúť u žien. Najmä tie, ktoré trpia opakovanými infekciami močových ciest, by sa mali tejto sexuálnej aktivite v bazéne vyhýbať,“ upozorňuje Jozef Dubravický.

Otehotnenie aj vo vode

Ak si myslíte, že radovánky vo vode vás bez obáv ochránia pred neželaným otehotnením, ste na omyle. „Príroda je mocná čarodejka v snahe zachovania druhu. Každý styk bez ochrany s ejakuláciou do pošvy sa môže skončiť počatím,“ varuje odborník. Teda aj vo vode. „Pri vzájomnom orgazme sú partneri v najtesnejšom spojení, keď dochádza k výronu semena nielen do pošvy, ale pretlakom a podtlakom aj do oblasti krčka maternice, odkiaľ majú spermie iba na skok k vajíčku,“ dodáva.

Vášeň i dráma: Nespútaný sex vo vode v americkom trileri Farba noci predviedol Bruce Willis a Jane Marchová.FOTO: profimedia.sk

Hoci je pravdepodobnosť počatia oveľa nižšia než pri sexe na súši, treba byť v strehu. A nielen pred oplodnením. „Kondóm je vynikajúcou ochranou, ale podľa skúseností a štatistík ho používa iba 17 až 25 percent párov, a to len ako ochranu pred neželaným počatím. Nie ako ochranu pred sexuálne prenosnými infekciami,“ upozorňuje odborník.

Jeho funkciu a životnosť však môže teplá voda a chemikálie znížiť, takže najmä v bazéne sa na jeho pomoc veľmi nespoliehajte. Nehovoriac o tom, že trením vo vode sa môže z mužskej pýchy oveľa ľahšie zošuchnúť.

Nestačí sprcha?

Ak dvojica nechce riskovať neželané tehotenstvo ani nepríjemné infekcie, môže si vychutnať milovanie s prítomnosťou vody v súkromí pri spoločnom sprchovaní. Ženina pošva nebude natoľko vymývaná vodou a intímne zblíženie sa stane menej bolestivým. Výhodou je držiak, o ktorý sa môže partnerka zachytiť, ak sa k nej muž zozadu vášnivo natlačí. Potom si môžu naozaj dopriať pomerne bezpečný a vzrušujúci zážitok a nerušene pokračovať na menej kĺzavých miestach.

  • moni
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček