Vladimír Weiss: Stane sa trénerom srbských futbalistov?

Úspešný tréner Slovákov Weiss na futbalových majstrovstvách sveta? Robí si naňho zálusk silný európsky tím

V kvalifikácii na majstrovstvá sveta v roku 2018 s mužstvom Gruzínska síce neuspel, ale slovenský tréner Vladimír Weiss možno nakoniec do Ruska poputuje. Podľa belehradskej tlače záujem o jeho služby prejavil Srbský futbalový zväz. 

Napriek tomu, že víťazstvom v kvalifikačnej skupine D tréner Slavoljub Muslin zabezpečil Srbsku priamy postup na majstrovstvá sveta, musel z čela reprezentácie odísť. Ako „neoficiálne dôvody“ jeho odchodu uvádza srbská tlač slabšie výkony mužstva v posledných dvoch kolách a neochota zaradiť do tímu niektorých mladších hráčov“.

Po odvolaní Muslina sa okamžite začalo špekulovať o jeho nástupcovi. Belehradský spravodajský portal b92 ako možných kandidátov uvádza bývalé futbalové hviezdy Dragana Stojkoviča či Chorváta Roberta Prosinečkého. Medzi najhorúcejších adeptov na post srbského reprezentačného trénera vraj patrí aj slovenský kormidelník Vladimír Weiss.

Prvá voľba?

Športový spravodajský server o Weissovi dokonca píše ako o „prvej voľbe“. Pripomína, že Slovák s Artmediou, respektíve kazašským Kairatom vyradil v európskych pohárových súťažiach dva najznámejšie srbské kluby - Partizan a Crvenu Zvezdu. Tiež poukazuje na jeho úspešnú účasť so Slovenskom na MS 2010 v JAR.

Srbsko sa na veľký šampionát vracia po ôsmich rokoch, keď v kvalifikačnej skupine D skončilo prvé pred Írskom a Walesom. Najväčšou hviezdou tímu je stredopoliar Manchester United Nemanja Matič, ktorý niekoľko rokov pôsobil aj v Košiciach.


  • rb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní