Nápadné: Volány a manžety vykúzlia aj z obyčajného kostýmu extravagantný.

V štýle módnej ikony Jackie Kennedyovej: Kostým pre sebavedomú ženu na úrovni

V správnom kostýme sa budete cítiť ako Jackie Kennedyová-Onassisová.

Dáma, ktorá pútala pozornosť aférkami, pôvodom, ale aj vyberaným vkusom, sa nám všetkým vryla do pamäti ako vždy elegantná žena. Štýl Jackie Kennedyovej-Onassisovej je nesmrteľný a vďaka nemu sa prvá dáma Ameriky stala módnou ikonou. Pre milióny žien po celom svete bola stelesnením ženskej dokonalosti. V šesťdesiatych rokoch sa podľa nej obliekali nielen fascinované Američanky, ale aj módny svet. Vždy perfektne upravená Jackie vedela, že jej stačí málo - vybrať si dobre padnúci kostým.

Nielen uniforma

Kostým je vhodné oblečenie pre sebavedomú ženu, ktorá chce dať najavo svoj status. Vie, že má svoju úroveň a správne móresy. Ako čas plynul, módne trendy vytláčali kostým až na okraj. Uprednostňovali sa sukne, šaty či kombinácie blúzok s nohavicami, no vyzerá to tak, že móda sa otočila.

Balónová sukňa: Ku konzervatívnemu saku správna voľba.
Balónová sukňa: Ku konzervatívnemu saku správna voľba.
profimedia.sk

Balónová sukňa: Ku konzervatívnemu saku správna voľba.FOTO: profimedia.sk

Čierny kostým s košeľou, to je klasika - vždy pohodlná a dobre padnúca. Je to zázračný model, pretože dokáže všeličo ukryť a vyzdvihnúť len to, čo potrebujete. Keď ho doplníte výrazným šperkom, máte slávnostné oblečenie. Netreba sa báť ani farebnosti.

Menej je viac

Kostým v pestrých farbách ženy obľubujú tiež, ale nadchádzajúcu sezónu budú v kurze zemité tóny. Sukňový alebo nohavicový kostým vo vhodných farbách, materiáloch a strihoch si môžete zvoliť nielen do kancelárie, ale aj na dôležité spoločenské udalosti. Nohavicový kostým je menej formálny ako klasický obchodný vzhľad sukňového kostýmu. Vyberte si ho podľa pracovného postavenia a programu. Návrhári odporúčajú staviť na kvalitné materiály, ktoré dýchajú a poskytnú nositeľke dostatočný komfort. Ak chce žena vyzerať krásne, musí sa v oblečení cítiť dobre.