VIDEO Bláznivá psia jazda po Londýne. Majitelia zaplatili svojim miláčikom exkluzívny výlet

V metropole Veľkej Británie ponúkli prehliadku mesta určenú špeciálne pre psov. Lístky okamžite zmizli.

Ak ste niekedy chceli dopriať svojim psím miláčikom tučný kultúrny zážitok, rozhodne ste mali minulý týždeň zamieriť do Londýna. Jedna z britských poisťovní propagujúca svoj produkt zameraný na najlepších priateľov človeka, totiž poňala propagačnú akciu naozaj netradične.

Počas štyroch dní brázdil najzaujímavejšími miestami metropoly takzvaný K9 Bus Tour - vyhliadkový autobus určený len pre psov a ich majiteľov. Program poldruhahodinovej jazdy s niekoľkými zastávkami bol pochopiteľne zostavený na mieru netradičným pasažierom. Autobus zamieril na Downing Street, ku Kensingtonskému, či Buckinghamskému palácu, k parlamentu aj Kennel klubu, kde sa nachádza najväčšia európska kolekcia psích obrazov.

internet

Na palube nechýbala výrečná sprievodkyňa. Účastníkom prehliadky porozprávala o londýnskej psej histórii i súčasnosti, chlpáčoch slávnych osobností, veľkom psom cintoríne - Highgate Cemetery a nazabudla spomenúť ani viac než tridsiatku welšských corgiov, ktoré mala počas svojho panovania kráľovná Alžbeta II, alebo pudla Winstona Churchilla Rufusa.

internet

Zvieracie osadenstvo však oveľa viac zaujali zastávky v najkrajších londýnskych parkoch - Hyde Parku, Green Parku, či v záhradách Kensingtonského paláca. Tu sa mohli do sýtosti vybehať, zatiaľ čo si ich majitelia dopriali občerstvenie a prechádzku v peknom prostredí. Na záver akcie získali pasažieri zoznam podnikov, pubov, barov a reštaurácií, kde budú so svojimi miláčikmi vítaní.

internet

"Londýn je mesto známe fascinujúcou históriou a bohatou kultúrou, ktorej neodmysliteľnou súčasťou bol v mnohých prípadoch aj najlepší priateľ človeka," vysvetlili organizátori dôvod netradičného podujatia. A nech už znel nápad poisťovacích podnikateľov akokoľvek bláznivo, rozhodne sa stretol s obrovským záujmom. Veď lístky, ktoré si psičkári mohli bezplatne objednať cez internet sa rozchytali v rekordne krátkom čase.


  • peg
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].