VIDEO Čo nové v sexe? Napríklad aj krém namiesto viagry

Keď sa pred osemnástimi rokmi objavila zázračná modrá tabletka, mnoho chlapov znovu získalo svoju pošramotenú hrdosť. Odvtedy sa na liečenie erektilnej dysfunkcie, ktorá vraj trápi vyše 250 miliónov mužov na celom svete, objavilo množstvo ďalších rôznofarebných variánt tohto lieku. Ich úspešnosť bola rôzna - od placeba, cez kvalitu až po vyslovene nebezpečné preparáty.

Mužská schopnosť „byť dobrým milencom“ je asi rovnako dobrý biznis ako ženská krása, a tak nečudo, že na ňu upriamujú pozornosť mnohé firmy. Nedávno jedna prišla s prevratným nápadom. Namiesto tabletky by mužom pri problémoch v intímnych chvíľach mal pomôcť krém.

Čo súlož, to desať eur

Vyvinula ho talianska farmaceutická firma a vlani zažil veľký boom, napríklad v Španielsku. Obsahuje účinnú látku aprostadil, ktorý je známy už dlhšie, doposiaľ sa však podával iba v injekčnej forme a predstava, že muž pred súložou si má pichnúť do penisu injekciu, nebola veľmi lákavá.

Ako prezradila zástupkyňa farmaceutickej firmy na Slovensku Katarína Hrušovská, vyvinuli krém, ktorý stačí natrieť na ústie močovej rúry a viac než dve tretiny mužov s problémom má po starostiach.

Sex aj v „stratených“ prípadoch?

„Niektorí muži zo zdravotných dôvodov nemohli užívať modré ani oranžové pilulky a práve pre nich je určený tento krém,“ hovorí urológ a sexuológ Martin Hrivňák. Upozorňuje však, že liek je iba na lekársky predpis. „Nie je to výživový doplnok, ale liek, preto lekár musí pacienta pred jeho použitím poučiť a naordinovať mu liečbu,“ vysvetľuje.

Ak modré pilulky pôsobili „cez mozog“, z krému sa účinná látka vstrebáva priamo do toporivých teliesok, rozťahuje cievy, čiže - navodzuje erekciu. A to napríklad aj u mužov odkázaných na invalidný vozík, u ktorých prenos informácií cez mozgové centrá neraz zlyháva.

Iba raz denne!

Jedno balenie so štyrmi ampulkami vyjde na menej ako štyridsať eur. Erekcia sa zjaví od piatich do tridsiatich minút a trvá približne dve hodiny. Liek by sa však nemal používať viac než raz denne a viac ako trikrát týždenne.

Vianočné tipy na darček