Aj organizátori mali zastúpenie: Štúdio Rooster tattoo tetovalo na nárt. Model priznal, že na tom mieste to bolí to sakramentsky bolí.

VIDEO Hrdinovia Star Wars bojovali v Bratislave - ihlami!

Niektorí tatéri maľovali na telá svojich modelov neuveriteľných šesť hodín.

Tetky, tetovačky, kerky. Môžete ich nazývať ako chcete, ale ak ste fanúšikom tohto špecifického druhu umenia, na treťom ročníku Tattoo Wars v bratislavskom Istropolise minulý víkend, ste zrejme nechýbali.

Svoje schopnosti tam predvádzalo vyše šesťdesiat tatérov. Mnohí neúnavne tetovali od obeda do večera. Napríklad tatér z Body Gallery, ktorý na pravé stehno svojej modelky preniesol portrét mexickej maliarky Fridy Kahlo, sa so svojím dokonalým výtvorom trápil viac ako šesť hodín.

Obdivuje Fridu Kahlo: Dokonalá podobizeň slávnej mexickej maliarky zdobí pravé stehno jednej z tetovaných modeliek. Foto: Monika Mikulcová

„Poznáme sa už pätnásť rokov, je to šikovný chlapec,“ chváli o kúsok ďalej tatéra Rasťa z Ružomberka jeho kamarát Miňo. Na lýtku mu práve ihla tieňuje tvár hrdinky z filmu Jednotka samovrahov. „Mám rád ten film. A ženy,“ smeje sa Miňo. Jeho druhé lýtko zdobia dve malé zombíčky.

Ružomberčan Rasťo: Na lýtko preniesol portrét akčnej hrdinky z Jednotky samovrahov. Foto: Monika Mikulcová

Mladí manželia Jirka a Nikola si vybrali motív na internete. „Pôvodne sme chceli nejakého chalana s dredmi, ale potom sme našli tento obrázok a zapáčil sa nám,“ ukazuje Nikola na podobizeň starého zarasteného muža. Niekoľko keriek už má. Všetky vytvoril jej manžel. „Učil sa na mne," smeje sa.

Ako dodáva, motívy nemajú pre ňu iný než estetický význam. Tak ako pre mnohých ďalších. Modelky a modelov, ktorým sa v sobotu v bratislavskom Istropolise po koži kĺzali ihly s farbami, potrápila nielen bolesť, ale i horúčava.

Učil sa na nej: Jirka robil manželke Nikole všetky kerky, teraz tetoval portrét starého neznámeho muža. Foto: Monika Mikulcová

Inak organizátori z bratislavského štúdia Rooster tattoo zvládli všetko na jednotku. Nechýbala ani Star Wars prehliadka 501th legion trooping – čo je kostýmová organizácia, ktorá šíri fenomén Star Wars po celom svete. Združuje fanúšikov s autentickými kostýmami, ktoré predvádzajú na rôznych akciách.