Klobúková mánia: Justin Timberlake.

VIDEO Najdrahšie reklamy roka: Fenomenálny Justin Timberlake v jednej z nich nemusel ani ústa otvoriť

Finále amerického futbalu – Super Bowl je najsledovanejšou športovou udalosťou v USA. V poradí už 51. ročník si pozrelo viac ako 110 miliónov divákov na celom svete. Obchodníkom preto vôbec nie je ľúto dať za 30-sekundovú reklamu ohromných 5 miliónov dolárov, čo je v prepočte viac ako 4 milióny 600-tisíc eur. A nie sú to len tak ledajaké reklamy.

A keďže je Super Bowl, nielen športovou udalosťou roka, teda aspoň v USA, ale aj prehliadkou reklám, ich tvorcovia si dávajú každý rok záležať. My by sme mohli túto udalosť prirovnať k Majstrovstvám sveta v hokeji, kde sa slovenské reklamy snažia vymykať z priemeru, snažia sa byť vtipné a často využívajú známe osobnosti. V USA však hovoríme o celkom inej lige reklám a za celkom iné peniaze za účastí celebrít svetového rangu.

Napriek závratnej sume, ktorú musia firmy za reklamný priestor v Super Bowle zaplatiť, neváhajú pre tento účel vyrobiť aj reklamu, ktorá má cez minútu, pričom bežne majú reklamy tak okolo 30 sekúnd. Tento rok stavili reklamní tvorcovia na vtip, svetové celebrity a emócie – overená kombinácia. Pozrite si to najlepšie z najdrahších reklám:

Kia – Cesta hrdinu

Automobilka Kia stavila na komičku Melissu McCarthyovú, ktorá ako horlivá ekoaktivistka zachraňuje veľryby, stromy, nosorožce a bojuje proti topeniu ľadovcov, avšak nikdy to úplne nevyjde tak, ako si predstavuje. Našťastie, na svojej misii za záchranou planéty jazdí na aute na ekologický pohon.

Pokračovanie na ďalšej strane

  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček