VIDEO Skryté odkazy v obľúbených animákoch: Prepojenia, ktoré ste nezbadali!

Všetko so všetkým súvisí. Platí to aj vo svete animovaných filmov. Krátke video ukazuje, že jednotlivé postavičky sa objavili vo viacerých animákoch, pričom diváci si to - až na pozorné výnimky - ani nevšimli. Napríklad rybička Nemo sa objavila v rozprávke Príšerky dávno predtým, ako získala hlavnú rolu v animáku Hľadá sa Nemo.

Pixar je americké filmové štúdio. V logu má poskakujúcu lampičku, ktorá uvádza filmy pre deti vytvorené s pomocou počítačovej grafiky. Štúdio v roku 1979 založil spoluzakladateľ firmy Applu Svete Jobs. V roku 2006 ho kúpila The Walt Disney Company.

Pixar má na konte viac ako dvadsať Oscarov. Nečudo, že je považovaný za jedno z najlepších filmových štúdií. Čo film, to úspech.

V Pixare vzniklo 17 vydarených animákov, ktoré zapĺňali kinosály, medzi inými Príbeh hračiek (1995), Monsters, a.s. (2001), Hľadá sa Nemo (2003), Autá (2006), Ratatouille (2007), WALL.E (2008), Hore (2009), V hlave (2015) či Hľadá sa Dory (2006).

Toy story - príbeh hračiek: . Ružový Maco Laco z tretieho dielu Toy Story sa za objavil v sníme Hore.
Toy story - príbeh hračiek: . Ružový Maco Laco z tretieho dielu Toy Story sa za objavil v sníme Hore.
Dreamworks/Disney/Pixar

Zaujímavosťou pritom je, že všetky filmy sú tak trochu prepojené. Nenápadné odkazy si však všimne len máloktorý divák.

Spoločnosť preto zverejnila krátke video, v ktorom na prepojenia medzi jednotlivými rozprávkami upozorňuje.

Video napríklad odhaľuje, že jedno z detí, ktoré pozoruje akvárium v Rozprávke Hľadá sa Dory je Riley z animáku V hlave. Ružový Maco Laco z tretieho dielu Toy Story sa objavil v snímke Hore (Up!). V škôlke Toy Story 3 je zas medzi hračkami hlavný hrdina rozprávky Autá (Cars) pretekár Blesk McQueen.

Moped, na ktorom sa preháňa kuchár vo filme Ratatouille sa objaví na skládke, ktorú upratuje WALL.E. V Príšerkách s.r.o. sa mihnú medzi hračkami rybička Nemo z Hľadá sa Nemo a kovbojka Jessie z Toy Story 2.

Takéto odkazy na filmy sa nazývajú „easter egg“. V doslovnom preklade to síce znamená veľkonočné vajce, ale v prípade filmov, či počítačových hier ide o skryté odkazy, ktoré odkazujú na iné filmy, hry, tvorcov či na nejakú udalosť. Názov pritom vychádza z veľkonočného zvyku hľadania čokoládových vajec, ktorý je obľúbený v Amerike, Francúzsku, Belgicku, Veľkej Británii, Austrálii či v susednom Rakúsku.

Vo všetkých filmoch spoločnosti Pixar napríklad možno nájsť aj kód A113, čo je tiež forma easter egg.

  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček