VIDEO UFO nad Šanghajom: Metropolis budúcnosti budete mať ako na dlani...

Takéto pohľady vám neumožní žiadna vyhliadková veža. Akoby ste sa ocitli v realistickej počítačovej hre...

Chcete vidieť zo Šanghaja hlavne to pekné? Spoznať ho z inej perspektívy? Sledovať takmer naživo, čo všetko možno postaviť za pár rokov ak sa chce? V tom prípade by ste v technológiami zahltenom Šanghaji nemali obísť múzeum mestského plánovania. Leží len pár minút od známeho Námestia ľudu a je jedným z najnavštevovanejších výstavných priestorov v čínskom megapolise. Nielen preto, že ponúka pôsobivú vizuálizáciu premien tejto výstavnej skrine Krajiny draka počas rokov. Nájdeme tu aj obrovskú maketu Šanghaja vypracovanú do najmenších detailov, ktorá zaberá až sto metrov štvorcových.

O pár poschodí vyššie si zase môžete vychutnať neobvyklú prehliadku najväčších atrakcií, turisticky príťažlivých zákutí aj nových projektov, ktoré chcú Číňania zrealizovať. Doslova z vtáčej perspektívy.

V kruhovitej miestnosti sa vďaka 360 stupňovej projekcii budete cítiť, akoby ste nastúpili na palubu lietajúceho taniera, vznášali sa pomedzi mrakodrapy, popod mostmi, len niekoľko metrov nad rušnými diaľnicami. parkami i historickými budovami. Všetko okolo vás bude v pohybe a aj bez špeciálnych okuliarov na chvíľku zabudnete, že stojíte len na kovovej plošine. Vnímate iba obrazy súčasnosti i budúcnosti mihajúce sa za "oknami" a ilúziu letu, ktorý si v skutočnom svete zatiaľ dokážu užiť len vtáky.

  • peg
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček