VIDEO Vlak prejde 19-poschodovou budovou ako nič

Kde jedni vidia prekážku, iní vidia cestu. Pri architektoch čínskeho mesta Čchung-čching to platí doslova. Navrhli totiž vskutku unikátnu trať. Vlaku v jazde nebráni ani taká 19-poschodová budova, ktorá mu stojí v ceste. Ako cez ňu prejde? Ako nič.

V 29-miliónovom čínskom meste Čchung-čching nie je miesta nazvyš. V meste preplnenom mrakodrapmi, preto architekti prišli s kreatívnym riešením mestskej hromadnej dopravy.

Ani 19-poschodový obytný dom nebol žiadnou prekážkou, aby ním prechádzal vlak. Nasadnúť môžete na stanici Liziba na šiestom až ôsmom poschodí, píše The Telegraph.

Na vlakovej stanici v budove je inštalované zariadenie na tlmenie hluku. Vlak je vraj asi taký hlučný ako umývačka riadu. Denne sa ním prepraví 400-tisíc cestujúcich. Prostredie je to zjavne atraktívne, cena nehnuteľností v blízkosti stanice totiž stúpla.

Vlak jazdí cez budovu od roku 2004, ale veľkú pozornosť si netradičné riešenie infraštruktúry vyslúžilo až teraz, a to potom, čo začalo internetom kolovať video priamo z jazdy.

Taká metropola bez metra Bratislava by sa mohla čínskym architektonickým riešením inšpirovať, čo poviete?


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].