VIDEO Vydražili ikonické šaty Marilyn Monroe: Z tejto sumy sa vám zatočí hlava!

V aukčnej sieni v Los Angeles vydražili šaty Marilyn Monroe za rekordnú sumu. Nešlo totiž o len tak obyčajný odev.

Kryštálikmi posiata večerná róba je spojená s legendárnym vystúpením sexymbolu minulého storočia.

Pieseň „Happy Birthday, Mr. Prezident“ zaspievala múza desaťročí, Marilyn Monroe prezidentovi Kennedymu k narodeninám

Nedávno sa v slávnej aukčnej sieni dražili šaty, v ktorých Marilyn realizovala svoj prednes. Cenu rušne šitých šiat a posiatych 2500 kryštálmi telovej farby odhadovali na 3 milióny dolárov. Odborníci sa však výrazne prepočítali. Róbu napokon vydražili za rekordných 4,8 milióna dolárov! Paradoxom je, že tieto šaty vydražené za rekordnú sumu, tromfli iné, ktoré pred niekoľkými rokmi predali v podobnej aukcii za 4,6 milióna. Taktiež patriace Marilyn.

Marilyn Monroe vlastným menom Norma Jane Mortenson
Marilyn Monroe vlastným menom Norma Jane Mortenson
Facebook

Ikona, ktorá pobláznila hlavu nejednému slávnemu mužovi. Mala niečo aj s prezidentom Kennedym? Foto: facebook

Jedno z posledných vystúpení

Šaty kúpila sieť múzeí, ktoré sa na podobné kúsky špecializuje. Jej riaditeľ Edward Meyer na margo vskutku drahého nákupu pre denník The Guardian povedal: Neviem si predstaviť iné ikonické šaty 20. storočia, ktoré by prerozprávali históriu špecifickejšie, ako práve tieto šaty.

Marilyn umrela len tri mesiace po nezabudnuteľnom vystúpení vo veku 36 rokov. Spievala ho pred 15 000 divákmi na Madison Square garden. Bolo to jedno z jej posledných vystúpení pred tým, ako sa predávkovala. Zaujímavosťou je, že dovtedy médiami tiekli zvesti, že Marilyn a prezident Kennedy majú spolu pomer. Po intímnom vystúpení jednej z najkrajších žien sveta, o tom už skoro nikto nepochyboval.

Majiteľ sieti múzeí vôbec horibilnú sumu vyplatenú za šaty neľutuje. „Róba bude celému svetu do konca života pripomínať romantický príbeh a vystúpenie, ktoré sa už z histórie nedá vymazať. Navždy nám bude ukazovať prstom na jednu z najväčších umeleckých ikon na svete,“ povedal.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].