Potemkin pri Marianke

Vysmievajú sa cestári vodičom? Slovenské cesty sú samá jama, ale tá pred Mariankou je ešte aj hrbatá

Cesta opravená, vyasfaltovaná, úloha odfajknutá. Hovoríme o Bratislavskej ceste, ktorá prechádza cez Záhorskú Bystricu. Pekná, nič proti nej. Ale skúste z Bratislavskej odbočiť na Záhumenskú, ktorá vedie do Marianky. Ocitnete sa na rozbúrenom mori a zostane vám rozum stáť, či sa cesty v tejto krajine naozaj opravujú takto.

Ani asfalt nevydrží všetko a keď mu je príliš teplo, zroluje sa ako koberec. Presne to sa stalo na križovatke Bratislavskej a Záhumenskej, kde sa autá najskôr museli dostať cez rozbúrené more, aby vzápätí vošli do križovatky. To nebol jeden hrb na ceste, ale celé "súhrbie", na ktorom sa poriadne zatriasli nielen tí, ktorí tadiaľ šli prvýkrát, ale aj tí, ktorí cestu dôverne poznali. Súhrbie vyhadzovalo ľudí zo sedadiel nech išlo auto akokoľvek pomaly. Samozrejme, že keď začali cestu rekonštruovať, zavládla v Marianke eufória - budeme mať novú cestu.

Potemkin pri Marianke
Potemkin pri Marianke
Foto: Viktor Malý

Majú. Lenže cestári z hrbatej križovatky ufaklili iba pár metrov, tie nahradili novým asfaltom a zvyšok jednoducho - odstrihli. Aj s hrbmi! Pritom stačilo nový asfalt potiahnuť azda iba o jeden či poldruha metra, ale to už zrejme nemali v pláne. Navyše, s novým asfaltom sa cesta zvýšila, jarky pri ceste sa teda logicky prehĺbili a cestári ich pozasýpali kameňmi. Ak sa niekto ponáhľa, nabehne na ne, zadnými kolesami ich porozhadzuje po križovatke a tí ďalší… Nech sa pozabíjajú, koho to zaujíma?!

Len tak mimochodom, v lete bola niekoľko týždňov Bratislavská cesta uzavretá pre rekonštrukciu. Nuž a toto je onen - nový variant. Aj takto môžu vyzerať slovenské cesty po rekonštrukcii.


  • bub
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní