Vaša pleť v lietadle trpí. Nenechajte si ju zničiť

Ako zabrániť vysušovaniu pleti počas dlhých hodín na palube lietadla.

Poznáte to? Tešíte sa na vytúženú dovolenku, no prvé trampoty sa začnú už v lietadle. Odborníci odporúčajú dobre sa pred letom vyspať a prísť na letisko včas, aby ste sa vyhli zbytočnému zhonu a stresu.

Treba si neustále pripomínať, že dovolenka je pred nami a čakajú nás samé pekné veci, no cestovanie lietadlom je niekedy naozaj úmorné. Cíti to aj vaša tvár a ruky. Už po prvej hodine sa pleť vysúša a dehydratuje.

Voda nielen na pitie

V kabíne lietadla je veľmi suchý vzduch, čo hneď postihne pokožku a sliznice. Rozhodne preto nie je dobré ísť do lietadla s mejkapom, ktorého súčasťou je púder alebo iný vysušujúci prípravok.

Oceníte, ak budete mať poruke trochu krému, pozor však, do kabíny vám nedovolia zobrať väčšie ako stomililitrové balenie. Vizážistky a expertky na krásu sa zhodujú, že nenahraditeľný pomocník na palube je minerálna voda v spreji.

Počas letu: Voda v spreji zabráni vysušeniu pokožky, pripravte si minibalenie. Foto: profimedia.sk

Nič nepodceniť

Odporúčajú ju použiť každých tridsať minút. V kabelke by vám nemalo chýbať ani sérum na olejovej báze. Joanna Vargas, ktorá sa stará o krásu svetových topmodeliek, im odporúča pribaliť si vždy jednorazovú masku na tvár a oči a počas letu ju použiť.

Netreba brať ohľad na iných, čo si o vás v tej chvíli myslia, ale urobiť niečo pre svoju pleť. Po prílete by ste mali prvú noc použiť exfoliačný produkt. Ten odstráni staré bunky a nočný krém sa potom môže lepšie vstrebať. Na dovolenke tak budete mať žiarivo krásnu pleť, ku ktorej prispeje vytúžené sladké ničnerobenie.

  • nk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček