Dajte to veselo: Stavte na farbu.

Vesta letí: V šatníku ju má Kendall Jennerová i Victoria Beckhamová

Dotvorí akýkoľvek outfit a budete vyzerať vždy inak. Naozaj, je v kurze.

Je atraktívna a populárna. Vesta bola pôvodne súčasťou pánskeho oblečenia už v 17. storočí. V priebehu ďalších rokov menila podobu a striedavo jej popularita rástla a upadala. Napokon si vydobyla miesto aj v dámskom šatníku. Do svojich kolekcií ju v rôznych variáciách zaraďujú módne domy, značky i reťazce.

Dobrá voľba

Vesta je skvelý výber pre ženu, ktorá potrebuje výrazný kúsok, aby vytvorila kontrast s jednoduchým oblečením, prípadne sa chce odlíšiť. Vďaka univerzálnosti sa hodí k elegantnému i športovému outfitu.

Na výber máte krátke vesty pánskeho štýlu, dlhé vesty, vlnené, džínsové, z umelej kožušiny, kožené, so strapcami, semišové, v kurze sú všetky. Veľkorysý je aj ich štýl a strih.

V kurze: Semišová so strapcami.
V kurze: Semišová so strapcami.
Shutterstock

V kurze: Semišová so strapcami.FOTO: Shutterstock

Krátka aj dlhá

Veľmi milo a sexi budete vyzerať v krátkej veste, ktorá zvýrazní váš štíhly driek. Ak si chcete ubrať kilá či skryť problémové brucho, zvoľte dlhú vestu.

Nadčasová je vesta v pánskom štýle ako doplnok k sukni, nohaviciam i k šortkám. Od prelomu leta do jesene je ideálna vesta typu camel coat - kabát bez rukávov - siahajúca po kolená alebo ešte nižšie. Vo svojom šatníku ju má Kendall Jennerová i ikonická Victoria Beckhamová.

Vesta sa hodí skutočne k hocičomu - k šatám aj k džínsom, ku košeli, k tričku aj k roláku, výborne vyzerá s topánkami na opätku aj k poltopánkam a teniskám, najmä ak ich máte vo farbe.

Iný kostým: S vestou v podobe saka bez rukávov.
Iný kostým: S vestou v podobe saka bez rukávov.
Shutterstock

Iný kostým: S vestou v podobe saka bez rukávov.FOTO: Shutterstock

Ktorá vám pristane?

Skúšajte a experimentujte tak, aby vesta lichotila vašej postave. Viacfarebné vesty kombinujte s jednoduchým zvyškom oblečenia. Kožušinové skôr sadnú štíhlym dámam. Vesty s hladkým povrchom v tlmenejších farbách svedčia plnšej postave.

Klasika sú zemité farby, čierna, hnedá, sivá, i béžová a biela. Farebné vesty nielen výborne vyzerajú, zároveň oživia každý outfit. Trendy sú aj strapce, pletené vesty s etno a geometrickými vzormi. Napokon, všetky vesty sú trendy a najlepšie je, ak máte v šatníku viac takýchto kúskov.

Vianočné tipy na darček