Vianoce v hoteli: Bez stresov a navyše so snehom!

Cez najkrajšie sviatky v roku čoraz viac ľudí mení domov za hotelové pohodlie.

Mamy to majú ťažké

Do tatranských hotelov prichádza z roka na roka viac Slovákov a Čechov, ktorí sa rozhodli tráviť Vianoce mimo domov.„Keďže celý rok zabezpečujem kompletný servis celej rodine, som rada, že aspoň na Vianoce si môžem vydýchnuť," priznáva Bratislavčanka Marína. Vianoce v hotely majú pre ňu hneď niekoľko výhod. „Nemusím upratovať, nakupovať množstvo jedla a variť," vymenúva. Mama dvoch malých detí každoročne pri vianočnom stole všetkých obskakovala, menila taniere, jedlá a na precítenie vianočnej nálady ani nemala čas. „Všetci sa rýchlo najedia a už pýtajú darčeky. Ja si sotva sadnem k stolu," povzdychne si. Myslí si, že keď už v dnešnej dobe netrpíme nedostatkom jedla, mali by byť Vianoce skôr o duchovných hodnotách.

Hotelové Vianoce: Doprajú rodinám pohodu. Foto: Archív

Aj oplátky s medom

V hoteloch cez Vianoce vládne pokoj, nikto sa nikam neponáhľa. „Dnes už ľudia nepotrebujú zhon, radi si vydýchnu. Máme plný hotel - 340 predaných miest - a záujem bol ešte väčší. Ale chceme hosťom dopriať komfort, na Vianoce musí mať každá rodina svoj stôl a pohodu," hovorí Hanka Mindeková, prevádzková manažérka tatranského hotela Fis.

Darčeky si hostia dávajú buď na izbe, alebo pri štedrovečernom stole, k dispozícii je však aj vysvietený hotelový stromček. Nechýba kompletné menu aj s oplátkami a medom.

Snehová idyla: V Bratislave o nej môžeme len snívať. Foto: Archív

Zaručene so snehom

Pred večerou či po nej si môžu hostia dopriať romantickú prechádzku po zasneženom okolí. V Bratislave sme za posledné roky mohli o snehu na Vianoce len snívať! „A to mi chýba! Chcela som konečne zažiť biele Vianoce," pridáva ďalší dôvod Marína. Radí, aby si človek vopred overil, do akého hotela pôjde. „Nešla by som do takého, ktorý nepoznám. Náš má krásny výhľad a príjemnú atmosféru," dodáva.

Navyše - vianočné pobyty sú lacnejšie než silvestrovské. Vyššia cena nastupuje až po 26. decembri.

  • moni
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček