Z udalosti roka hanba: Takto korunovali Česi galavečer slovenskej Miss 2016

Do galaprogramu Miss Slovensko sa obuli české médiá. „Nechápu, že je rok 2016,“ reaguje moderátor Michal Sabo.

Vždy to bola udalosť roka, každý preto očakával, čo nové tento rok prinesie mladučká šéfka Miss Slovensko, dvadsaťdvaročná Karolína Chomisteková. Prekvapujúco na to boli zvedaví aj českí žurnalisti, ktorí do Bratislavy nezavítajú, ako je rok dlhý. V piatok večer si však do bratislavskej Incheby prišli „omrknúť“, ako sa robí šoubiznis.

Zjavne sme ich neohúrili. Na voľbe slovenskej Miss, ktorú označili ako provinčnú, našli len pár pozitív - okrem povestnej krásy slovenských žien nestrhali len scénu, svetlá a hudbu.

Čítajte viac:

Miss Slovensko 2016 pozná svoju víťazku: Novou kráľovnou krásy sa stala Kristína Činčurová z Lučenca!

Armáda missiek

Organizátori už tradične vysielali z bratislavskej Incheby, ktorá síce zvonka nevyzerá vábne, no obrovskú scénu súťaže by azda inam ani nenapratali. Speváčka Celeste Buckingham sa chystala na vystúpenie s priateľom Matějom Vávrom a Zuzana Smatanová mala miesto niektorej z hitoviek uviesť novinku. Na pódiu sme postrehli prvky, ktoré sa už osvedčili v jojkárskom Talente.

Prekvapujúce bolo hádam to, že tváre TV JOJ, ktorá súťaž krásy vysielala, sa dali v sále spočítať na prstoch jednej ruky. Farby komerčnej dvojky zachraňovala Adriana Kmotríková, Erika Barkolová i Soňa Skoncová, ďalšie hviezdy televízie mali zrejme na večer lepší program. Našťastie, na „miesto činu“ prúdili zástupy bývalých kráľovien krásy.

Medzi nimi matky detí veľkopodnikateľa Ivana Kmotríka Timea Szabóová a Karolína Čičátková. Adriana Pospíšilová, ktorá roky žila s dnes uväzneným mafiánskym bosom Jurajom „Piťom“ Ondrejčákom, sa počas večera venovala najmä svojmu mobilu. Bývalá šéfka súťaže Lucia Hablovičová zas debatovala s expartnerom, milionárom Jánom Kováčikom.

Medzi Slovenkami sedeli aj nenápadné slečny hovoriace po česky, z ktorých sa vykľuli aktuálne kráľovné krásy Andrea Bezděková a Natálie Kotková. Je možné, že práve ony dotiahli spoza hraníc žurnalistov, ktorí s bratmi Slovákmi nezaobchádzali v rukavičkách. „Očakávaná promenáda v plavkách pripomínala kasting na go-go tanečnice alebo spoločníčky do night clubu. Dievčatká v bielych asymetrických plavkách so závojom a s nohavičkami, ktoré im liezli zo všetkých strán, si veľkú hlavu s postavami nerobili. Väčšine sa zadok triasol ako ,sulc‘. Čo by tiež potom s tými poukazmi na kliniky estetickej krásy, ktoré boli medzi výhrami, robili, však?“ uviedol napríklad najčítanejší český denník Blesk.

Ako ďalej napísal, organizátori vraj nemali peniaze na lepšieho moderátora, tak si vybrali inak milého Michala Saba. „V piatok nemal svoj deň. Jeho suché vtipy, glosy mimo témy alebo tančeky ,zabilo‘ neustále wow. A to voouuuuv sa ozývalo pravidelnejšie než tikot hodiniek,“ zhodnotili moderátora.

To isté, čo s hokejom

V kritike nezaostávali ani iné české médiá. „Voľba pripomínala skôr provinčnú súťaž a prestíž znižovali i sami hostia tým, že neprišli slávnostne oblečení. Nieslo sa to od zlých plaviek až po zlý raut a chýbajúci červený koberec. Ak ste doposiaľ hanili českú Miss, v porovnaní s voľbou slovenskej krásky tá naša zvíťazila na celej čiare. Diváci odchádzali v rozpakoch, áčkové celebrity, až na Pastels a Celeste Buckinghamovú, radšej vôbec nedorazili,“ napísal portál expres.cz, podľa ktorého organizátori šetrili, kde mohli.

Pritom medzi slovenskými novinármi sa už roky tradujú historky o pražských šoubiznisových večierkoch, kde hosťom ledva podajú pohár obyčajnej vody. Trebárs český Ples v opere svojho času nazvala Andrea Verešová „naleštenou biedou“. Česi nám teraz kritiku s potešením vracajú.

„Vyzerá to, že po hokeji je ďalšou disciplínou, ktorú Slováci nezvládajú, aj organizovanie Miss. Budeme ich to musieť naučiť,“ zaklincovali svoje hodnotenia.

Čítajte viac:

Afterparty po misske: Pallovej presvitajúce bradavky a Kmotríkovej top figúra!

Žeby predbehli dobu?

After party Miss, ktorá sa konala v jednom z luxusnejších bratislavských hotelov, sa naozaj nepodobala na divoký žúr. No riaditeľka Miss Karolína Chomisteková, s diamantovými šperkmi za 17-tisíc eur, a spoluorganizátor Jozef Oklamčák šírili okolo seba úsmevy na znak maximálnej spokojnosti. Moderátor Michal Sabo, ktorého poznáme najmä z rozhlasu, neskôr pripustil len jednu chybu.

„Dvakrát som zle skloňoval, lebo som v odposluchu počul, čo som nemusel, a trocha ma to vyrušilo. No ale nie sme stroje,“ priznal. Ako teda celý večer Miss vnímal on? „Neviem, či ľudia rozumejú tomu, aké je náročné obsiahnuť také rozsiahle publikum - od mladých až po starších divákov, ktorí sú zvyknutí na galapodujatie spred dvadsiatich rokov. Mnohí si už neuvedomujú, že v roku 2016 nie je tento prístup patričný. V konkurencii, ktorá je na trhu, sa ani neočakáva, aby súťaž krásy uvádzal zošnurovaný moderátor. Na druhej strane, som neposedný ,šašo‘ a teraz som dostal priestor byť sám sebou,“ pochválil svoj nekonvenčný prístup, na ktorý zrejme ešte tradičný televízny divák nedozrel.

Keďže po piatkovom výkone Mišo „fyzicky odišiel“ a víkend údajne prespal, reakcie spoza rieky Morava si nevšimol. Kvalifikovanú spätnú väzbu však aj tak podľa vlastných slov schytal doma. „Môj najväčší kritik je moja mama. Vždy mi povie aj to, čo sa ja sám bojím priznať. Napríklad, že neviem, čo s rukami. Tak som sa snažil aj teraz čo najviac krotiť.“ Ale čo tam po kritikoch. Rozhodujúci je divák, ktorý neprepne na inú televíziu. No a napokon priamy prenos Miss Slovensko 2016 v piatok večer porazila farmárska reality šou či vedomostná súťaž pre intelektuálov.

Exmiss dáva zbohom Slovensku

Len čo vlaňajšia kráľovná krásy Lujza Straková odovzdala korunku svojej nástupkyni, už myslela na odchod z rodnej krajiny. Ako nám potvrdila, čo nevidieť Slovensko opustí. Dôvod? Pred niekoľkými mesiacmi sa zamilovala do kanadského hokejistu Mathieua Corbeila, ktorý celú sezónu hral v drese Banskej Bystrice. Po play-off, v ktorom Banskobystričania až vo finále podľahli Nitre, sa mu skončil kontrakt a vracia sa do rodného Quebecu.

„Teraz plánujeme ísť spolu do Kanady. Uvidíme, aké ponuky sa vyskytnú a čo ďalej,“ prezradila nám Miss Slovensko 2015. Urastený športovec ju zbalil na sociálnej sieti. A hoci nikdy nemala vo zvyku odpisovať neznámym nápadníkom, dala sa s ním do reči.

„Osud to asi tak chcel. Keď sme sa prvý raz stretli, vôbec netušil, že som Miss,“ prezradila nám blondína, ktorú nový objav sprevádzal na piatkový galavečer. „Jeho materinský jazyk je francúzština, takže po anglicky sa učil tak ako ja. Je veľmi trpezlivý a chápavý, veľmi mi pomáha a veľa som sa pri ňom naučila.“

Hokejovým pravidlám sa, našťastie, bývalá kráľovná krásy nemusela priúčať. „Môj brat hrával hokej odmala, teraz trénuje deti. Odmalička som chodievala na zápasy, takže hokeju rozumiem.“


  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].