Z úplného dna na výslnie: Migranti a utečenci, ktorí v lotérii vyhrali milióny

Život nie je vždy spravodlivý, ale občas sa šťastie usmeje aj na ľudí, ktorí žijú v katastrofálnych existenčných podmienkach.

Občianske vojny, hladomor, devastujúca chudoba. Títo ľudia im unikli vďaka výhre v lotérii.

Milionár z Kosova

Koncom 90. rokov zažívalo Kosovo vojnový horor, vďaka ktorému trpeli najmä obyčajní občania. Niektorí mali možnosť z tejto bezútešnej situácie uniknúť. To bol prípad aj muža, ktorý sa stihol presťahovať do Belgicka a po 15 rokoch od vojny sa otcovi štyroch detí pošťastilo a vyhral kolosálnych 137 miliónov eur.

Internet

Milionár zo Sýrie

Sýrsky migrant bývajúci na juhu Francúzska si v jeden deň len tak z náhleho popudu kúpil žreb. Oplatilo sa. Mal šťastie akurát na ten kus, ktorý mu priniesol výhru 1 milión eur. Pred tým, ako sa bol nútený presťahovať do Európy kvôli sýrskej vojne, ktorá si vyžiadala už viac ako 250 000 obetí, podnikal v malom vo svojom rodnom meste. Svojho biznisu sa musel vzdať, aby útekom ochránil seba aj svoju niekoľkočlennú rodinu pred krviprelievaním. Za výhru kúpil vo Francúzsku dom a plánuje otvoriť reštauráciu, aby mohol využiť svoje dlhoročné skúsenosti s podnikaním.

Internet

Z lodi plnej utečencov do bohatstva v Španielsku

Seenegalčana Ngamea zachránili z potápajúcej sa lode plnej utečencov pri španielskom pobreží. Pár týždňov na to vyhral v španielskej národnej lotérii 400 000 eur, a tak ďakuje Španielsku nie len za záchranu života ale aj za pomerne pohodlnú druhú šancu na kvalitný život. Keď sa dozvedel priamo pred agentúrou, že práve jeho tipovací lístok je výherný, začal objímať múry budovy a srdcervúco plakať. Veď mal aj dôvod.

Internet

Neuveriteľný príbeh z Iraku

Presne 6 miliónov eur vyhral Iračan v oregonskej lotérii v roku 2015. Jeho dojemný príbeh o tom, ako musel kvôli vojne a prenasledovaniu kvôli náboženstvu odísť z rodnej krajiny obleteli titulky všetkých amerických médií. Zaujímavým faktom bolo, že Iračan väčšinu zo svojej výhry venoval na charitu, najmä na to, aby si migranti usídlení v Amerike ľahšie našli prácu a tak využil jedinečnú možnosť na lepší život, ktorá mu padla z neba, a pomohol desiatkam iným.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].