Kým tvrdý alkohol nás nakopne energiou, po víne sa skôr uvoľníme.

ZARUČENÉ! Týchto 10 fungujúcich trikov pomáha na nepríjemnú opicu

Alkohol je metlou ľudstva. O tom potom. Ak to však už s alkoholom preženiete, existujú zaručené triky, ako si od utrpenia uľaviť.

Voda, voda ...

Hydratujte! Doslova sa zavodnite. Alkohol nie len že dehydratuje, ale i vyplavuje z tela živiny a vitamíny. Preto je dôležité naštartovať činnosť obličiek a vyplaviť zostatkový alkohol. Typická bolesť hlavy „po opici“ vzniká práve kvôli dehydratácii, ktorá vytvára v hlave tlak.

Ovocie, najmä banány

Ako sme už spomínali, nie len dehydratácia, ale aj vyplavenie potrebných a dôležitých vitamínov. To sa s telom deje, ak ho zaplavíme alkoholom. Veľmi dôležité je dopĺňať draslík, ktorý pri pití strácame priam húfne. Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako do doplniť, sú banány.

Premyslený ťah

Nie je dôležité len to, čo spravíte na záchranu poalkoholových stavov. Základne pravidlo znie – nepite na prázdny žalúdok! Strava totiž pomáha k absorbcii alkoholu. To, že majú alkoholické nápoje priam požehnane kalórii, ešte neznamená, že ho telo aj ľahko strávi.

Výber alkoholu

Každému, čo mu chutí. Ak sa však chcete vyhnúť opici, odporúča sa piť kvalitný biely alkohol. Nekombinovaný so sladenými nápojmi. Rum alebo whiskey sú ťažké a dráždia žalúdok ešte o čosi viac – preto sa rozhodne neodporúčajú piť vo veľkých množstvách. Môžu za to kongenéry, látky vznikajúce pri kvasení. Siahnite preto radšej po bielom alkohole a ráno sa vám tak prinajhoršom bude chcieť len veľmi spať.

Životabudiče

Vitamínové šumivé nápoje sú ideálny spôsob, ako doplniť telu chýbajúce živiny a aspoň trochu ho na boj s opicou nakopnúť. V lekárničke prvej poalkoholovej pomoci nesmú chýbať!

Pozor na bublinky

Šumivé nápoje vo veľkých množstvách vám privodia nie len dobrú náladu na pár hodín, ale aj celodenný bolehlav. Preto, ak sa chystáte počas silvestrovských osláv výrazne zresetovať, stavte na iný alkohol a šumivé víno alebo šampanské si doprajte len ako prípitok.

Niet nad slnko

Vstať z postele po prepitej noci je snáď jedna z najťažších vecí bežného života. Ale premôžte sa! Vaše telo vám len poďakuje. Vitamínu B nie je nikdy dosť.

Neoceniteľná záchrana

Vajíčka! Spravte si hneď ráno praženicu, lebo volské oká. Obsahujú taurín, ktorý dá pečeň rýchlo do poriadku. Nezabúdajte ani na zeleninu, ktorou môžete tanier s vajíčkami obohatiť. V boji proti nevoľnostiam pomáha zázvorový alebo mätový čaj.

Životodarný kyslík

Prekysličujte a prekysličujte. Určite neležte vo vydýchanej izbe a neplačte do vankúša. To rozhodne nie je liek na opicu. Kyslík totiž pomáha vyháňať toxíny z tela, prekysličuje zničené bunky a dodáva lepšiu náladu. Pomáha i na bolesti hlavy – to už stojí za postavenie sa.

Med nad zlato

Alkoholické opojenie spôsobuje, že vaše telo je zaplavené toxínmi. Pomáha tiež zázračný všeliek: „Med nad zlato“. Pre vysoký obsah fruktózy pôsobí na alkohol ako protijed. To, že je med najlepšou zbraňou na opicu tvrdia aj vedci. Toxíny med premieňa na kyselinu octovú, ktorá sa v tele spáli.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní