Zarážajúce (zlo)zvyky Slovákov: Po byte chodíme nahí, užívame si samotu na toalete

Keď sme v práci a medzi ľuďmi, štylizujeme sa do póz, ktoré od nás vyžaduje spoločnosť. Slušné obedovanie za stolom, dresscode v práci, upravené vlasy a úsmev na perách. Ako sa však správame, keď sme večer za zatvorenými dverami bytu?

Spoločnosť Ikea robila prieskum medzi Slovákmi – nie len o tom, do ktorých izieb by vo svojich domovoch pri ideálnej finančnej situácii investovali, ale i o tom, čo najradšej robia, a, naopak, čo nemôžu vystáť.

Myslia na deti

Veľmi dôležitá je pre nás obývacia izba. Využívame ju na relax, posedenie s priateľmi a rodinou. Chlapi radi pozerajú pred spaním televízor, ženy, naopak, zvolia radšej oddych v posteli s dobrou knihou.

Ak by mali Slováci neobmedzený budget, alebo peniaze nazvyš, väčšina z nich vo veku 35 – 44 by svojim ratolestiam zrekonštruovala detskú izbu. Neopomíname ani toaletu. Až 5% Slovákov sa zdržiava na toalete dlhší čas preto, aby si užili chvíľky samoty.

Za zatvorenými dverami

Najvýnimočnejšie chvíľky sú pre každého z nás tie, ktoré trávime osamote za zatvoreným dverami bytu. Ďaleko od susedov, kolegov z práce, v tichu priestorov, kde sa cítime pohodlne. 6% opýtaných tento čas využíva napríklad na to, aby sa cítilo čo najbezprostrednejšie, radi zhodia všetko šatstvo a nahí sa promenádujú po bytoch. 14% opýtaných podáva spevácke výkony a až 33% relaxuje pri nahlas pustenom televízore či rádiu. Kulisy podľa vlastného gusta. Ak by sme si však mysleli, že sme liberálni čo sa týka striktných pravidiel, bola by to lož. Nie sú pre nás prípustné omrvinky po podlahe či v posteli a na gauči, ale i vyložené nohy na stole. Drvivá väčšina z nás sa v domácnosti vyzúva.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní