Malý Eli zomrel obklopený rodinou a blízkymi.

Zázračné dieťa: Chlapček trpel na vzácne ochorenie, narodil sa bez nosa. Svoj životný boj prehral

Chlapček, ktorého životný príbeh chytil za srdce milióny ľudí, zomrel vo veku dvoch rokov.

Eli Thomson sa narodil predčasne, čo sa výrazne odrazilo na jeho zdraví. Okrem nespočetných chorôb, ktoré mu boli do vienka dané, trpel aj deformáciou tváre. Chlapček sa totiž narodil bez nosa.

Podobný prípad sa, podľa štatistík, vyskytne raz za 197 miliónov pôrodov. Eli musel žiť s tracheotómiou (zavedená hadička do hrdla kvôli uľahčeniu dýchania). Jeho rodičia pridávali často fotky na sociálne siete, ktorými posielali svetu jasný odkaz – nech je váš osud akýkoľvek ťažký, majú si ľudia užívať každú minútu života. Ľudí zaujal najmä jeho nezvyčajný zdravotný stav, ale aj verva a radosť, akou prežíval každý deň.

Chlapec so svojím otcom..
Chlapec so svojím otcom..
Facebook

Bohužiaľ, rodičia chlapca oznámili pred pár dňami, že malý Eli zomrel, len pár týždňov po oslave svojich druhých narodenín. Rodičia vyjadrili hrdosť na to, ako Eli zvládal svoj jedinečný zdravotný stav. Pred tým, ako umrel, sa Eli stretol s dva a pol ročnou Tessou Evansovou, ktorá taktiež trpí na túto ojedinelú chorobu.

  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček