Boris Kollár ide do politiky. Okrem detí zatiaľ nemá jasno, čo chce

Tvrdí, že nejde proti Ficovi, prekážajú mu imigranti a chce chrániť Slovensko zvonku i zvnútra.

Mnohopočetný otec, ktorý má deväť detí s ôsmimi ženami, je veriaci a deti má pokrstené. Tvrdí, že do politiky vstupuje, pretože sa nemôže pozerať na dianie v krajine.

Vstúpil do nej skratkou. Nezbieral podpisy na založenie strany, ale rovno si politickú stranu kúpil. Bývalú stranu Rusínov premenoval na Sme rodina.

Pri jej predstavovaní neurobil ani krok bez dozoru organizátora protestov proti Gorile Petra Pčolinského a ultrakonzervatívca Milana Krajniaka, ktorý sa sám nazýva posledným križiakom.

Boháč, ktorý si trúfa dostať sa do parlamentu, okrem iného hovorí, prečo má rád J&T i o tom, že nie je rasista, lebo má dieťa s černoškou. S BORISOM KOLLÁROM (50) sa rozprávala JULIÁNA BIELIKOVÁ a ANKA LUČAIOVÁ.

Prečo vstupujete do politiky?

Lebo ma všetko začalo štvať. Najprv som o tom rozmýšľal, potom som o tom začal písať. Ale len tak trepať a písať sa nedá. Buď ideš zdvihnúť zadok a niečo robiť, alebo nie. Potom sa však nediv, že sa nič nedeje.

Čo vás naštvalo?

Nebavme sa o hneve, videl som, aká je situácia. Nechceme bojovať proti niekomu, ale za niečo. Čakal som otázku, či pôjdem proti Ficovi. Ja nejdem ani proti Ficovi, ani nikomu. Chceme byť nápomocní každej dobrej veci, nech vyjde z hociktorej dielne. Je to pre ľudí, tak to urobíme. Za taký krátky čas nevieme všetko spraviť, ale budeme to robiť poctivo.

Čo konkrétne chcete dosiahnuť?

Ochranu Slovenska zvonku i zvnútra. A chrániť rodinu, ale nemyslím len svoju. Imigrantov cítim ako vážne ohrozenie. U nás žije vyše troch miliónov ľudí s menším príjmom ako 513 eur. A veľké percento z nich je ohrozené chudobou. Problémy na Blízkom východe, to nie je problém Slovenska. Kto im tam hádzal bomby?

Máme málo a ešte nám tu skysne 50- až 100-tisíc ľudí, oni pritiahnu svoje rodiny a bude ich tu 200-tisíc? Máme dosť rómskych spoluobčanov, ktorí poberajú dávky a neintegrovali sa do spoločnosti. A ak, tak len v malom percente. Pritom tam nie je rečová bariéra.

Prečo si myslíte, že imigranti sa neintegrujú?

Lebo oni sa nikde neintegrovali. Rómovia sa neintegrovali, tak moslimovia, ktorí neovládajú reč, sa určite integrujú. Štatistiky sú jasné. Nehovorím, že sa všetci neintegrujú, ale iba veľmi malá časť. A zvyšok je záťaž pre celú spoločnosť.

Aký bude váš program okrem imigrantov?

Máme tieto dve línie a tie rozvrstvíme. Pod ochranu rodiny patrí aj školstvo. Čo nás čaká v budúcnosti, keď deti nebudú mať vzdelanie? Keď učiteľ bude mať 300 alebo 400 alebo neviem koľko eur. Keď tí šikovnejší odídu preč robiť niečo iné.

Kde vezmete 150 ľudí na kandidátku?

My ich už máme.

Odkiaľ?

Prihlásili sa nám aktivisti. Ľudia, s ktorými komunikujeme už dlho. Dal som video, že idem do volieb, a za necelých 18 hodín to videlo vyše 100-tisíc ľudí.

Naplníte kandidátku z aktivistov?

Aj z ľudí, ktorých poznám. Samozrejme, že budem napĺňať prvú desiatku či dvadsiatku ľuďmi, ktorých môžem preveriť. Nepredpokladám, že budem potrebovať, ako Fico, 83 ľudí v parlamente, ktorým na sto percent dôverujem.

Kto sú vaši voliči?

Mladí aj moji rovesníci. Sú to väčšinou ľudia, čo niekde pracujú alebo majú malé firmy. Chcú zmenu.

Na Facebooku kritizujete zriadenie. Čo vám najviac prekáža?

Začína sa oddeľovať finančná oligarchia od ostatných ľudí. A veľmi veľa ľudí padá do chudoby. Nemusím si robiť prieskumy, mne príde denne sto listov alebo správ. Je to okolo tritisíc ľudí mesačne. Píšu, keď sú už vybičovaní a ohrození chudobou, nemohúcnosťou.

Potom ich trápia exekúcie. Zoberú si pôžičku na pôžičku. Väčšinou sú to nebankovky, lebo si nevedia inak pomôcť. A zrazu žena s jedným dieťaťom, čo má 700 eur pôžičku, dlhuje sedemtisíc. To je neprijateľné.

Ale to má v programe každá strana.

Mňa nezaujíma, čo má kto v programe.

A máte teda nejaké praktické riešenia?

Áno, zruším to. Zákonom.

Ako?

Zruším to.

Koľko percent si odhadujete?

Odpoveď nájdete v kompletnom rozhovore v aktuálnom čísle PLUS 7 DNÍ.


VIDEO Plus 7 Dní