Vraj to nič neznamenalo: Na svadbe Zlatice Puškárovej a Patrika Švajdu sa už tanečník zabával sám. Moderátorka mala dohodnutú akciu inde.

Modrovský po rozchode s Banášovou: Ľúbi ešte Adelu?

Rozišli sa bez výčitek a scén. Ako prebehol rozchod roka očami Petra Modrovského? Prezradil nám to v exkluzívnom rozhovore.

Podľa Adely asi najviac zavážilo, že ste veľmi rozdielni. Mnohí si mysleli, že práve tým sa dopĺňate.

To som si myslel aj ja. Ale to, že protiklady sa priťahujú, asi neplatí.

Takže má pravdu?

Nečítal som jej vyjadrenia, ale určite sú naše svety o niečom inom. Neviem, čo by som k tomu viac povedal. Vydebatovali sme si to, emócia tam, samozrejme, bola a teraz nechávam život plynúť tak, ako je.

Rozčúlil si sa?

To nie. Skôr boli slzy na oboch stranách.

Raz ste sa už rozišli a potom k sebe vrátili. Je to teraz v niečom iné?

Teraz to vzišlo z Adelkinej strany, vtedy z mojej. Akurát ja som impulzívny Strelec a Adelka je v tomto veľmi rozumná. Rozhodnutia robí vždy premyslene, veci zvažuje. Možno by som rád vedel, odkedy to zvažovala teraz. (Úsmev.) Taký otázniček v hlave je, ale nevadí.

Nemusí to byť definitívne.

Určite je. Myslím si, že moje definitívne je iné ako Adelkino definitívne. Ale zase to ja nemôžem úplne posúdiť.

Predpokladám, že minimálne tvoja mama dúfa, že sa všetko utrasie.

Nechávam tomu absolútne voľný priebeh. Mám zmiešané pocity, ale život ide ďalej. Bol to najintenzívnejší, vlastne prvý vzťah v mojom živote, takže určite sa zamýšľam nad mnohými vecami. Je mi kopu vecí ľúto, ale obdobie trápenia sa dá zúžiť veľmi racionálne, keď to človek proste nechá tak a nejako sa zamestná.

Zdalo sa mi, že ste už v poslednom čase neboli tak často spolu.

My sme práveže nemali obdobia, keď by sme prežívali výraznú krízu. Takže ma to v zásade takmer prekvapilo. Jasné, raz ste o mne, bohužiaľ, napísali, že som problémový typ… Možno tam určité náznaky boli, ale musím povedať, že som sa výrazne polepšil. (Úsmev.)

Možno to bol problém.

(Smiech.) Na to už musí odpovedať Adela.

Veľa sa písalo o tom, že ste chceli deti. Zohralo úlohu, že ste si nezaložili rodinu?

Určite by to zavážilo. Ale to je presne to, nad čím teraz rozmýšľam. Ak by bola svadba a deti, bol by rozchod megakomplikovaný. Takto je to s menšimi ranami.

Vraj za tým nie je nikto tretí. Si si istý?

Adelka je v tomto férový človek. Určite nie, ale pokojne ju sledujte. (Úsmev.)

Takže ju stále miluješ.

Samozrejme, bolo to silné a intenzívne. Po siedmich rokoch je láska asi trochu iná, ale určite to bola výrazná etapa v mojom živote.

A čo ty a ženy?

Nič neriešim. Hlavu mám vo svojej tanečnej škole. Deti tento týždeň končia, takže idem maľovať. Venujem sa škole a zarezávam aj v jazykoch, v ktorých som mal deficit. Učím sa ruštinu a angličtinu, teraz každý deň. S kamarátmi si naplánujem nejakú dovolenku a niekam vybehneme.

Nemali ste dovolenkovať ešte s Adelou?

Mali. Zvažovali sme, či sa v dnešnej komplikovanej dobe oplatí cestovať cez pol sveta, alebo radšej zostať na Slovensku. Nakoniec sa to tak naťahovalo, až sme to nestihli doplánovať.


VIDEO Plus 7 Dní