Prokurátor Peter Šufliarsky: Černák je obyčajný vrah a patrí za mreže!

Námestník Generálnej prokuratúry SR Peter Šufliarsky, ktorý od začiatku stojí pri neľahkom vyšetrovaní trestných činov niekdajšieho banskobystrického bossa Mikuláša Černáka, prehovoril exkluzívne o vyšetrovaní beštiálnych vrážd.

“Nech si laická aj odborná verejnosť sama odpovie, čo hrozí v takomto prípade ľuďom, ktorí proti zločincovi pracovali? A nejde o nás- prokurátorov a vyšetrovateľov. My máme právo na ochranu, ale sú tu svedkovia, utajení svedkovia, ich rodiny. Aký tí majú mať pocit bezpečnosti. Akú víziu chceme dať spoločnosti, že sme schopní bojovať s tým najbrutálnejším organizovaným zločinom, ale nie sme schopní postarať sa o bezpečnosť ľudí, ktorí ho pomohli odhaliť, objasniť a potrestať?,” hovorí prokurátor.

A aký názor má tento profesionál, ktorý videl telesné pozostatky desiatok Černákových obetí, oznamoval pozostalým smutnú správu, že ich brat, manžel, otec či syn je mŕtvy a spolu so svojim tímom napokon dostali banskobystrického mafiána číslo jedna za mreže, na prípadné podmienečné prepustenie Mikuláša Černáka?

Celý rozhovor s Petrom Šufliarskym si prečítate v aktuálnom vydaní týždenníka Plus 7 dní.


  • Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní