„Vládne tu mafia a verejný sektor obsadili hlupáci,“ tvrdí bývalý popredný člen HZDS

Mečiarov exposlanec Vlastimil Vicen sa chce vrátiť do politiky

Ste v kontakte s Vladimírom Mečiarom?

Ten ma dal vyhodiť z HZDS a vykonal to Ivan Gašparovič. Ja som formálne ostal s nálepkou mečiarovec - a z tých skutočných mečiarovcov sa stali smeráci. Mne tú nálepku prilepili tí, ktorí to potrebovali.

Bývalý dôstojník SIS: Mečiar je klamár!

S Ivanom Lexom?

Áno. Ja svojich priateľov nezapieram. Neobídem ho, keď sa stretneme.

Na sociálnej sieti máte veľmi veľa priateľov z politiky, spomínali ste, že ste zadobre s viacerými.

S Petrom Kresákom z odbornej stránky, som jeho obdivovateľ. Ale priateľ som aj s Harabinom či s Ivetou Radičovou. Slovensko nemá právo hazardovať s takýmito osobnosťami, sú odborne erudovaní a treba si ich vážiť. Verejnú správu a štátny sektor obsadili hlupáci.

Aj s Jánom Čarnogurským?

On bol jeden z mojich najväčších kritikov, každý deň som bol terčom mediálnych útokov v Novom Čase. Markíza tým otvárala televízne noviny. S pánom Čarnogurským sme sa však teraz stretli, podali sme si ruky. Vravím mu - Viete, s kým si podávate ruku? Ja som ten privatizér Vicen. Nakoniec mi ešte aj pochválil knihu.

Stále nemá dosť?: Mečiar ťahá obyčajných ľudí po súdoch, chce ich pozemky

S kým sa chcete spojiť, ak vravíte, že sa chcete vrátiť do politiky?

Z tých, ktorí sú tam, ani s jedným. Túto krajinu ovláda mafia.

Vy ste ju však spolu s Mečiarom pomáhali budovať.

Pačravý Mečiar: Jeho chamtivosť nemá medze. Ľudí pripraví aj o cestu k ich vlastným domom!

Ale, prosím vás! To boli vagabundi, nie mafia. Vyholení vagabundi s bejzbalkami. Toto tu teraz je mafia.

Prepáčte, ale vaši kolegovia z HZDS nevyzerali ako vyholení vagabundi s bejzbalkami. To aj vy ste tých dnešných vagabundov vyrobili.

Poviem vám, na čo som prišiel po rokoch. Jedného dňa som zistil, že rodičia Moniky Beňovej boli eštebáci. Počiatkov otec bol eštebák. A viete, kto bol medzi nimi ako taký chujko? Ja. Prišiel som z dediny. Bol som ambiciózny a nejako som sa priplietol. Veď pôvodne Ján Budaj prijal Mečiara do VPN. HZDS vzniklo potom spontánne - Gaulieder, Vicen, Matejka. Ja som nevedel, kto je Lexov otec. Za komunizmu som študoval stavebné inžinierstvo, tri roky som bol vo výkopoch. To sú tie absurdity. Ale to človek pochopil až potom. Pre mňa bol Langoš modla. V roku 1989 som mal 32 rokov a búrali sme režim. Až potom z nás okolnosti urobili nepriateľov.

Ale uznáte, že Mečiarov režim nebol v poriadku.

Samozrejme, uznávam.

Kedysi ste mali firmy so skratkou PTD. Pod skratkou sa ukrýval názov Peniaze tých druhých. Prečo ste im dali taký názov?

Prachy tých druhých. Ja som bol vždy taký žoviálny, nemalo to žiadnu podstatu. Bola to úplná náhoda. Bolo PTD 303, 304 a 305. Podľa čísla domu môjho rodiska 303. Som aj bývalý kickboxer, skôr som preferoval metalový život. Ale hrany sa starobou a vzdelávaním menia. Až mi je občas do plaču pri niektorých filmoch. Napríklad pri francúzskom filme Zboristi. Je to o chlapcovi, ktorý žil v detskom domove a stal sa z neho známy dirigent. Šialený film.

  • Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].