Černákovci sa porátali i s vlastnými: Muž, ktorý znásilňoval vdovu milionára Bielika, kruto pykal

Po vražde prievidzského milionára Rudolfa Bielika išlo všetko podľa plánu.

Ochrankári Pavol Lenhart a Jozef Štefan narozprávali bratovi Rudolfa Bielika Róbertovi, že za Rudolfovým zmiznutím je ten istý recidivista, ktorého likvidáciu si u černákovcov objednali. Dôvodom bolo vzbudiť v Bielikovi strach a dostať sa tak k nemu a k peniazom bližšie.

To sa aj podarilo. Mladší brat začal po Rudolfovi pátrať. Zvýšil si ochranu u černákovcov a požiadal ich aj o pomoc pri pátraní, za čo zaplatil milión korún. Ochranu dostala aj rodina jeho nezvestného brata. Mikuláš Černák si za to vypýtal od Roba Bielika auto jeho brata, strieborný Mercedes triedy S.

Róbert (na foto) začal po Rudolfovi pátrať. Foto: archív

O ochranu manželky a detí rodiny Rudolfa Bielika sa staral Jozef Štefan. Rodinu odviezol na chatu do Budiša a tam ich mal strážiť. Nosil im tam jedlo a keď tam nebol, zamykal ich. Mimochodom, Jozef Štefan si ochranu naozaj „vychutnal“. Bielikovu manželku niekoľkokrát znásilnil pred očami jej malých detí.

Táto informácia sa začala rýchlo šíriť aj medzi mužmi z Černákovho gangu. A dostala sa aj do uší Rudolfovho mladšieho brata. Ten nezaháľal a cez Pavla Lenharta objednal Štefanovu vraždu. Ponúkol vraj za ňu pol milióna korún.

Bolo to v decembri, dva týždne po vražde Rudolfa Bielika, keď z Bratislavy večer vyrazili dve autá. V jednom sedel Jozef Štefan, vedľa neho na sedadle spolujazdca Mikuláš Černák a za nimi Martin Laboš. V druhom aute za nimi išiel Miloš Kaštan s Milanom Reichelom.

Za Hronským Beňadikom auto so Štefanom, Černákom a Labošom zrazu vyletelo z cesty a vo veľkej rýchlosti spadlo do potoka. Martin Laboš totiž začal cez sedadlo strieľať do Štefana. Ten zošliapol plyn a Laboš pokračoval v streľbe.

Len vrak: Jozef Štefan skončil po streľbe v plameňoch, zhorel zaživa. Foto: SITA

Mikuláš Černák vtedy vytiahol zbraň a prestrelil Štefanovi pravú nohu. Po náraze do brehu potoka vyskočil z druhého auta Miloš Kaštan aj s kanistrom benzínu. Jozef Štefan ešte žil, keď poliali auto benzínom a zapálili. Róbert Bielik za vraždu Štefana černákovcom neskôr zaplatil sľúbenú sumu.

Ako dopadol Róbert Bielik? Dozviete sa v pokračovaní seriálu v pondelok na plus7dni.sk.