EXKLUZÍVNE VIDEO: V lesoch pri Čiernom Balogu hľadajú obete Černákovho gangu

Bos všetkých bosov Mikuláš Černák po rokoch strávených za mrežami prelomil mlčanie. Začalo byť horúco na polícii, prokuratúre aj na súdoch.

Jeho svedecké výpovede viedli k nájdeniu pozostatkov nezvestných obetí jeho gangu Jaroslava Ivanoviča Orosa, Tibora Kohuláka, aj kostí zrejme prednostu Okresného úradu v Poprade Vladimíra Bachledu.

Mikuláš Černák (vpravo) so svojou pravou rukou, Jánom Kánom (vľavo), ktorý je na slobode. Foto: Archív

Aktuálne je po prelomení Černákovho mlčania rušno v lesoch neďaleko Čierneho Balogu. Zaplnila ho ťažká technika a policajti. Týždenník Plus 7 dní bol pri tom, keď strážcovia zákona bagrom prekopávali kus lesa, ktorý označil práve Mikuláš Černák ako miesto popravy dvoch obetí jeho gangu.

Prvou je Igor Mihálik z Prievidze. Jeho popravu si u Černákovcov v roku 2004 objednal podnikateľ Rudolf Bielik. Zaplatil za ňu milión korún. Ako presne sa likvidácia dvadsaťšesťročného muža s prezývkou "boxerista" odohrala, aj to, čo bolo motívom vraždy, sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka Plus 7 dní v seriáli Černákové vraždy.

Čítajte viac:

Muži okolo Černáka: Takto dopadli ľudia, ktorými sa v začiatkoch obklopil

Možno karma, možno náhoda je to, že okrem Mihálika hľadajú policajti v tých istých miestach aj objednávateľa Mihálikovej vraždy Rudolfa Bielika. Toho Černákovci v hustom lese popravili pol roka potom ako Mihálika.


VIDEO Plus 7 Dní