Karol Mello: Užíva si slobodu v slnečnom Belize.

VIDEO Mafiáni Mellovci sa neštítili ničoho. K peniazom sa dostali cez vraždu kamaráta

Karol a Ivan Mellovci sa stali obávanými mafiánmi hornonitrianskeho podsvetia po poprave vlastného šéfa. „Požehnanie“ im dal Mikuláš Černák.

Bola to hádka, ktorú si pamätá veľa ľudí. Ladislav „autičkár“ Šuhajda si dovolil vypýtať sedemstotisíc korún od bosa Novotného a vyhlásil, že on už bude robiť iba sám na seba. „Ty zasran, za toto mi budeš chodiť autá umývať,“ vykričal mu Novotný s dôvetkom, že za to zaplatí pokutu milión korún. Bratia Mellovci sa vtedy priklonili na stranu Šuhajdu.

Ladislav Šuhajda. Jeho telo vykopali takmer po dvadsiatich rokoch, keď Mikuláš Černák prelomil mlčanie a ukázal lokalitu. Foto: Archív

Ten pokutu odmietol zaplatiť a podľa viacerých zdrojov začal zháňať milión korún, ktoré chcel dať za likvidáciu Novotného. Ivan Mello mal už vtedy blízky vzťah s Jánom Kánom a práve na pôde černákovcov vraj vznikol plán. Ten sa však záhadne otočil proti Šuhajdovi. Podľa viacerých ľudí znalých pomerov v podsvetí to boli práve jeho „kamaráti“ bratia Mellovci, ktorí Šuhajdu nahovorili na to, aby zohnal peniaze na Novotného vraždu.

Keď ich skutočne zohnal, nastal zvrat. V Banskej Bystrici o likvidácii Novotného nikto nič netušil. „V lete 1996 prišli bratia Mellovci za Jánom Kánom s požiadavkou, že Peter Novotný si u nich objednal vraždu Ladislava Šuhajdu za milión korún,“ povedal po prelomení mlčania bos všetkých bosov Mikuláš Černák. Ivan a Karol Mellovci potom pod zámienkou, že s černákovcami je všetko vybavené a idú sa vyplatiť peniaze za likvidáciu Novotného, prezývaného Tiger, vylákali Šuhajdu do Banskej Bystrice. Bolo to 22. júla 1996.

Ilegálny hrob Ladislava Šuhajdu

„Kamaráti“ Mellovci ho priviezli do erotického salóna Mikuláša Černáka. Tam už podľa bosa Černáka čakal on, Ján Kán, Miloš Kaštan a Michal Csémy. Keď vošiel s bratmi dnu, všetci na neho skočili. „Založili sme mu putá na ruky a lepiacou páskou sme mu prelepili ústa aj nohy. V salóne sme potom so Šuhajdom zostali ja a Jano Kán, ostatní išli kopať jamu. Jano Kán do neho potom nalial alkohol, aby nekládol odpor,“ opísal posledné Šuhajdove chvíle na tomto svete Mikuláš Černák.

Čítajte viac:

VIDEO Ako sa z Mellovcov stali černákovci: Mafiánski bosovia cez vraždy kamarátov

Rodáka z Horných Vesteníc potom Karol Mello a Miloš Kaštan odviezli na zadnom sedadle auta k obci Jarabá. Tam pri hrobe vykopanom v lese čakal Ivan Mello, Michal Csémy a Andrej Ambróz, ktorého zavolali, aby tiež pomohol s kopaním. „Kán s Csémym vytiahli Šuhajdu z auta a podopierajúc ho ťahali do kopca. Ja som zostal stáť na chodníku, ostatní išli k jame. Po chvíli som počul dva výstrely. Potom mi Kán povedal, že ho zastrelil Csémy,“ prerozprával udalosti osudnej noci Mikuláš Černák a policajtom na dôkaz svojej výpovede ukázal miesto ilegálneho hrobu.

Rodičia zavraždeného Ladislava Šuhajdu

Pozostatky Ladislava Šuhajdu vykopali strážcovia zákona v septembri minulého roku. Zúfalí rodičia tak po rokoch aspoň pochovali syna. „Prišli nám len kosti, ale my sme mu kúpili veľkú truhlu aj šaty, ktoré sme na tie kosti položili. Aspoň máme kde sviečku zapáliť,“ hovorí so slzami v očiach pani Šuhajdová a krúti hlavou nad tým, že práve Mellovci, ktorých jej syn bral ako bratov, ho dali zavraždiť. Ivan a Karol Mellovci si spolu s kumpánmi z Černákovho gangu rozdelili Šuhajdove peniaze určené na likvidáciu Novotného. To však nebolo všetko. Ivan Mello si tiež privlastnil Šuhajdovu chatu a auto.

O tom, čo nasledovalo po vražde Ladislava Šuhajdu sa dozviete už zajtra na plus7dni.sk!

Myslíte si, že bude vyšetrovanie vrážd, ktoré sme vám v seriáli priniesli spravodlivé a že sa pred súd postavia všetci žijúci aktéri týchto mafiánskych popráv? Napíšte nám svoj názor na emailovú adresu [email protected] Traja z vás získajú jedinečné, luxusné, ilustrované vydanie troch slávnych románov Krstný otec. Súťaž trvá do 8. júla!

Vianočné tipy na darček