Pátranie po Rudolfovi Bielikovi: V lesoch pri Čiernom Balogu policajti hľadajú okrem neho pozostatky Igora Mihálika.

VIDEO Prievidzský milionár: Objednal si vraždu u černákovcov, sám skončil s prestrelenou hlavou

Gang černákovcov sa začal v roku 1994 točiť okolo prievidzských milionárov Bielikovcov. V hre bol biznis s naftou.

V hlavách Bielikových silných mužov Lenharta a Štefana skrsol nápad, s ktorým utekali za Černákom a Milošom Kaštanom. Rudolf Bielik bol vojak a bol zdržanlivejší, no Robo veľa pil a fetoval. Napadlo im, že ak by odstránili Rudolfa, dostali by sa ľahšie k jeho kšeftom. Roba si mal zobrať na starosť Miloš Kaštan a peniaze by sa len hrnuli.

Plán znel jasne - Rudolfa Bielika odstránia a Lenhart a Štefan, ktorí majú blízko k jeho bratovi Róbertovi, ho postrašia, že za zmiznutím je recidivista, ktorého vraždu si u černákovcov objednali. Bolo to 18. novembra 1994, keď Pavol Lenhart a Jozef Štefan oznámili staršiemu z bratov, že majú chlapa, ktorého vraždu si objednal.

Dom bratov Bielikovcov: Mama podľa susedov skončila na psychiatrii a nehnuteľnosť má už viac ako desať rokov iného majiteľa.
Dom bratov Bielikovcov: Mama podľa susedov skončila na psychiatrii a nehnuteľnosť má už viac ako desať rokov iného majiteľa.
Ivan Mego

Dom bratov Bielikovcov: Mama podľa susedov skončila na psychiatrii a nehnuteľnosť má už viac ako desať rokov iného majiteľa. Foto: Ivan Mego

Bielik si vraj dal predtým požiadavku, že chce pri poprave byť, lebo inak za ňu nezaplatí. Lenhart a Štefan ho naložili do auta a pod zámienkou, že môže byť pri jeho likvidácii, ho odviezli smerom do Banskej Bystrice.

Miloš Kaštan, Andrej Ambroz a Kaštanov vodič Milan Sklenár, prezývaný Hrobár, išli zatiaľ vykopať hrob. Keď priviezli Bielika do Banskej Bystrice, Černák práve sedel v hoteli Lux. Odtiaľ sa spolu s Kaštanom autom, v ktorom sedel Lenhart, Štefan a Bielik, vydali na Čierny Balog.

Pozrite si video, ako policajti hľadajú pri Čiernom Balogu pozostatky zavraždeného Rudolfa Bielika:

Keď dorazili na miesto, ukázali Bielikovi smerom do hustého lesa. Tam pri vykopanej jame vraj čaká muž, ktorého chcel dať zavraždiť. Vymyslená historka vychádzala priam dokonale. Bielik černákovcom skočil na lep.

„Ako sme prichádzali k jame, začal byť Rudo nervózny, vyťahoval pištoľ, a tak som po ňom skočil. Chytil som ho za ruku, v ktorej mal zbraň, začal som s ním zápasiť, vtedy som mu vytrhol pištoľ z ruky a vystrelil. Rudo padol na zem, bolo tma, tak ani neviem, kam presne som ho trafil,“ opísal vo svojej výpovedi po prelomení mlčania Mikuláš Černák.

Miloš Kaštan, vľavo, a Mikuláš Černák: V rokoch najväčšieho vraždenia tvorili nerozlučnú dvojicu.
Miloš Kaštan, vľavo, a Mikuláš Černák: V rokoch najväčšieho vraždenia tvorili nerozlučnú dvojicu.
archív

Miloš Kaštan, vľavo, a Mikuláš Černák: V rokoch najväčšieho vraždenia tvorili nerozlučnú dvojicu. Foto: archív

Bielika potom vyzliekli, hodili do jamy a zahrabali. Milan Sklenár opísal, že videl Bielika s prestrelenou hlavou. Na predstavu, ako to v tých časoch vyzeralo vo vražednom gangu, Kaštanov vodič Sklenár vyrozprával, čo sa dialo bezprostredne po výstrele.

„Černák mi povedal, aby som s ním išiel dole. Povedal mi - ,Vidíš, Milanko, toto sme my, odteraz si s nami v partii a vidíš, čo sa môže stať, keď zradíš‘.“

Rudolf Bielik skončil zakopaný v lese pri Čiernom Balogu. Zhodou okolností v tých istých miestach ako pol roka predtým Igor Mihálik, ktorého vraždu si Bielik objednal. V týchto dňoch pozostatky oboch mužov hľadajú policajti. Týždenník PLUS 7 DNÍ bol pri tom, keď bagrom prekopávali kus lesa, ktorý po prelomení mlčania označil Mikuláš Černák.

V piatok vám na webe plus7dni.sk prinesieme pokračovanie seriálu, v ktorom sa dočítate o likvidácii Jozefa Štefana.

Vianočné tipy na darček