Na tomto mieste vykopali policajti štyri rebrá Vladimíra Bachledu, vľavo dole. Vpravo hore Ján Kán, vľavo dole prokurátorka, ktorá zbavila mafiánov obvinenia, Viera Sokírková.

VIDEO Prokurátorka rozhodla: Mafiáni Kán, Kaštan, Lališ a Bališ za vraždu Bachledu pykať nebudú!

Likvidácia veľkopodnikateľa a prednostu Vladimíra Bachledu stála dvadsať miliónov korún! Pozostatky z ilegálneho hrobu ukradli a pri vyšetrovaní sa skloňuje slovné spojenie policajná mafia.

Policajti po Bachledovi márne pátrali takmer osemnásť rokov. Zvrat nastal až po tom, ako Mikuláš Černák oznámil svoj zámer vypovedať o vražde Bachledu a ďalších v júni 2013. Listom informoval Generálnu prokuratúru. Zaujímavé je, že podľa podkladov, ktoré máme k dispozícii, sa mu nik z kompetentných neozval ani po vyše roku od odoslania listu.

Štvorica mafiánov: Ján Kán, Miloš Kaštan, Róbert Lališ a Ladislav Bališ sa môžu za zrušenie obvinenia v prípade likvidácie Bachledu poďakovať prokurátorke Viere Sokírkovej. Foto: Archív

V septembri 2015 prišli policajti do lesa neďaleko Bystrej na miesto, ktoré označil Černák. Nebolo to prvý raz, čo pátrali v lese pri obci ležiacej v okrese Brezno. Lokalitu prehľadávali aj pred rokmi, no bezúspešne. Muži zákona tentoraz prekopali miesto nad chatovou oblasťou s rozlohou dvadsať krát tridsať metrov, aby po rokoch tápania konečne našli hrob niekdajšieho prednostu okresného úradu a podnikateľa Bachledu.

Na mieste však nenašli všetky pozostatky, len zopár kostí - konkrétne štyri rebrá. Z polície sa ozývajú hlasy, že pozadie vyšetrovania tohto prípadu, ako aj to, že niekto ešte pred policajtmi stihol vykopať väčšinu pozostatkov zavraždeného, sprevádzajú zvláštne okolnosti. V kuloároch sa hovorí o „policajnej mafii“, ktorá stojí za marením vyšetrovania.

Kto ju tvorí a aký má motív, zatiaľ nikto nahlas nevyslovil. Vo februári 2015 to už vyzeralo, že spravodlivosť zvíťazí. Policajti z vraždy Vladimíra Bachledu obvinili piatich vysokopostavených mužov slovenského podsvetia. Bol medzi nimi bos všetkých bosov Mikuláš Černák, jeho pravá ruka Ján Kán, Miloš Kaštan, bos sýkorovcov Róbert Lališ a jeho pravá ruka Ladislav Bališ. Vskutku slovenská mafiánska extratrieda sa zrazu ocitla na jednom pojednávaní o vznesení obvinenia.

Čítajte viac:

PLUS 7 DNÍ EXKLUZÍVNE: Doteraz nezverejnené detaily mafiánskej likvidácie popradského prednostu Bachledu

Lenže, ako to už na Slovensku býva, dva mesiace po obvinení prišiel zásadný zvrat. V apríli 2016 prokurátorka Generálnej prokuratúry Viera Sokírková zmietla rozhodnutie vyšetrovateľov zo stola a štyrom z piatich mužov obvinenie zrušila. A dôvod?

„Vyšetrovaním neboli zabezpečené také dôkazy, ktoré by odôvodňovali vznesenie obvinenia Jána Kána, Miloša Kaštana, Róberta Lališa a Ladislava Bališa. Vyšetrovateľ postavil obvinenie len na tvrdení Mikuláša Černáka, ktoré bolo významne spochybnené výpoveďami Kána, Kaštana, Lališa a Bališa,“ píše okrem iných dôvodov prokurátorka Viera Sokírková v odôvodnení svojho rozhodnutia. Jediný, kto je podľa nej jednoznačne za vraždu Bachledu zodpovedný a kto by sa mal v tejto veci postaviť pred súd, je Mikuláš Černák, odsúdený na doživotie.

Myslíte si, že bude vyšetrovanie vrážd, ktoré sme vám v seriáli priniesli spravodlivé a že sa pred súd postavia všetci žijúci aktéri týchto mafiánskych popráv? Napíšte nám svoj názor na emailovú adresu [email protected]. Traja z vás získajú jedinečné, luxusné, ilustrované vydanie troch slávnych románov Krstný otec.Súťaž trvá do 8. júla!

Vianočné tipy na darček