Mikuláš Černák - Je považovaný za bosa všetkých bosov. Za vraždy si odpykáva doživotný trest.

VIDEO Prvá mafiánska poprava rukou Černáka: Koľko zaplatil objednávateľ za vraždu?

Správy o rastúcej sile a brutalite Černákovho gangu sa šírili Slovenskom rýchlosťou blesku.

V apríli 1994 prišla objednávka, ktorá sa z pohľadu vražedného gangu nedala odmietnuť. Išlo o likvidáciu dvadsaťšesťročného Igora Mihálika z Prievidze. Práve pre vraždu muža s prezývkou Boxerista je v týchto dňoch v lesoch neďaleko Čierneho Balogu rušno.

Pre týždenník PLUS 7 DNÍ exkluzívne prehovorila matka zavraždeného Mihálika! Mikuláš Černák ho zabil dvoma strelnými ranami do hlavy.

Týždenník PLUS 7 DNÍ bol pri tom, keď policajti bagrom prekopávali kus lesa, ktorý označil Mikuláš Černák ako miesto Mihálikovej popravy. Objednávka na likvidáciu Igora Mihálika prišla podľa výpovedí od Ing. Rudolfa Bielika. Dôvodom vraj malo byť to, že Mihálik terorizuje podnikateľov z Prievidze a tí za jeho hlavu ponúkli milión korún. Po dohode poverili ľudí z rozvíjajúceho sa prievidzského podsvetia Pavla Lenharta a Jozefa Štefana, aby ho priviezli do domu rodičov Miloša Kaštana v Brezne.

Čítajte viac:

VIDEO Ako černákovci naberali na sile: Hrozivé skutočnosti o prvej nájomnej vražde

„Bol večer, keď som prišiel do garáže domu Kaštanových rodičov. Na stoličke som videl sedieť omámeného, zviazaného muža. Toho som videl prvýkrát v živote,“ povedal Černák a dodal, že okrem neho tam videl Lenharta, Štefana a Kaštana. Ten vraj potom išiel spolu s Andrejom Ambrozom kopať jamu.

Polícia pátra po telesných pozostatkoch Igora Mihálika v lesoch pri Čiernom Balogu

Asi po dvoch hodinách sa vrátili a naložili Mihálika do auta a odviezli ho do lesa za Čiernym Balogom. Omámeného ho vytiahli z auta a priviedli k vykopanému hrobu. „Kaštan ho držal z jednej strany, Štefan z druhej a Ambroz svietil. Ja som ho potom strelil dvakrát do hlavy. Bola to moja prvá vražda, kde som strieľal,“ odznelo z Černákových úst, keď opisoval skutok. Po vražde vraj Mihálika vyzliekli a hodili do jamy.

Tá bola hlboká, a tak sa pri jej zahrabávaní museli striedať. Černákovci za vraždu Mihálika zinkasovali milión korún.

Aktéri nájomných mafiánskych vrážd

screenshot PLUS 7 DNÍ

Telo stále nenašli

Igor Mihálik pracoval v bani, bol rozvedený a v čase smrti mal malú dcéru. Po odchode z bane začal pracovať ako vyhadzovač. Pri jednej z bitiek, do ktorých sa vraj dostával pomerne často, zbil Pavla Lenharta. Ten skončil so zlomeným nosom v nemocnici. „Boli sme za ním aj s Igorom v nemocnici. Igor sa mu chcel ospravedlniť, on mu však vtedy predo mnou povedal, že ho zabije,“ povedal nám so slzami v očiach mama Igora Mihálika.

Práve Lenhart v tom čase ašpiroval na bosa prievidzského podsvetia, a tak potupa, ktorú bitkou verejne utrpel, bola vraj tiež jedným z motívov Mihálikovej likvidácie. Mladík z Prievidze je stále nezvestný. V lesoch pri Čiernom Balogu sa jeho pozostatky stále nepodarilo vykopať.

Čítajte viac:

EXKLUZÍVNE: Utajený prevoz Mikuláša Černáka. Čo sa dialo za múrmi väznice?

Možno karma, možno náhoda je to, že okrem Mihálika hľadajú policajti v tých istých miestach objednávateľa Mihálikovej vraždy Ing. Rudolfa Bielika. O likvidácii bratov Bielikovcov, ktorí sú tiež stále nezvestní, sa dočítate v ďalšom článku zo série Černákove vraždy.

Celé pokračovanie seriálu o mafiánovi Černákovi sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ!

Vianočné tipy na darček